fbpx

FL-Deutsch

testdaf hazırlık

TestDaF hazırlık programlarımız ile başarıyı yakalayın! İster Almanca özel derslerle isterseniz grup online Almanca kursu seçenekleri ile TestDaF sınav taktiği ve tecrübesi edinin! Almanya’da lisans veya lisansüstü eğitim görebilmek için girmeniz gereken bir sınav olan TestDaF orta ve üzeri seviyede Almanca bilgisi gerektirmektedir.

 Sadece TestDaF’a yönelik bir çalışma arzu ederseniz, en az B2 seviyesinde Almanca bilmeniz gerekmektedir. Henüz B2 seviyesine ulaşmadıysanız, genel Almanca bakımından özel ders ya da grup derslerle Almanca ön bilginizi ilerletmenizi öneririz.

 

TestDaF Hazırlık için bilimsel metin okumaları & dinlemeleri

Bu sınav Almanya’da bir üniversitede dersleri mevcut Almanca bilginizle anlayabileceğinizi ve üniversite içi günlük yaşamda zorluk çekmeyeceğinizi kanıtlar niteliktedir. Bu bakımdan, Almanca dilinde bilimsel metinleri okuyabilmeniz, ana dili Almanca olan bir akademisyen ya da bilim insanının alanıyla ilgili konuşmasını %70-80 oranında anlayabilmeniz önemlidir. Deutschlandfunk, Deutsche Welle, Spektrum gibi Alman yayın kuruluşlarını günlük takip etmenizi tavsiye ederiz. Biz de derslerimizde, sadece TestDaF hazırlık kitaplarındaki metinlerle sınırlı kalmıyoruz. Aynı zamanda bu gibi medya kuruluşlarından güncel metinleri beraber okuyup tartışıyoruz.

TestDaF’ın tüm bölümlerine yönelik bir çalışma

TestDaF dinlediğini anlama, grafik yorum ve analizi yazma, düşüncelerini sözlü olarak iletme, akademik metinleri anlama gibi birçok bölümden oluşmaktadır. Yani dilin dinleme, anlama, metin üretme, okuduğunu anlama olmak üzere Almanca becerilerinizi çok yönlü bir şekilde ölçmektedir. Bu bakımdan B1 seviyesi itibarıyla gerekli dil bilgisi ve kelime temeli sağlanmalı ve metin anlama, üretme gibi alanlarda çalışmalar yapılmalıdır.

TestDaF yazılı ve sözlü için gerekli Almanca bilgisi ve düşünsel birikim

Ne kadar iyi Almanca bilirseniz bilin, eğer bir konuda bir fikriniz yoksa o konuda metin yazmanız ya da bir konuşma yapmanız mümkün olmaz. TestDaF’da başarılı olmanız için, size yöneltilen soruların konuları hakkında (yazılı ve sözlü için) bir fikir sahibi olmanız gerekir. Bu yüzden entelektüel anlamda gelişim TestDaF’a hazırlık için çok önemlidir. Dünyada olup bitenler, dünyanın sorunları (küresel ısınma, enerji vb gibi) hakkında öğrencilerimizle paylaşımlar, beyin fırtınaları yapmayı önemsiyoruz. TestDaF sadece bir dil sınavı değildir, bir düşünce sınavıdır da. Bu bakımdan bir meselede kendinizi iyi ifade etmeyi, sunduğunuz tezi mantıklı bir şekilde Almanca dilinde kanıtlamayı öğrenmeniz gerekmektedir.

Online TestDaF Hazırlık Dersleri Nasıldır?

TestDaF Yazılı Bölümü için Metin Çalışmaları

TestDaF’da sıkça rastlanan kelime gruplarına yönelik alıştırmalar yapılmaktadır. Düzenli metin üretme çalışmaları ile öğrencinin Almanca metinlerde belirli kalıplara da hâkimiyet kurması sağlanmaktadır. Özellikle metin üretmede, kendinizi doğru ifade edebilmeniz için bağlaç kullanımı gibi önemli dil bilgisi alanlarına da değinmekteyiz. Metin yazmadan önce mutlaka B2-C1 seviyesinde, isimleştirme ya da fiileştirme gibi kelime bilginize de etki eden dil bilgisi çalışmaları yapıyoruz. Ödev olarak yazıp verdiğiniz metinlerle ilgili de gerekli düzeltmeleri yapıp size dönüş sağlıyoruz.

Hedef Odaklı Egzersizler & TestDaF Kaynakları

TestDaF hazırlık özel derslerimizde akademik metin okumaları, grafik yorumlama ve de TestDaF hazırlık kitapları üzerinden (Hueber, Klett) yazılı ve sözlü egzersizler yapılmaktadır. Bu gibi egzersizler, hem kelime dağarcığını geliştirmeye yönelik hem de dildeki akıcılığı kazandırmanıza yarıyor. Ayrıca TestDaF özel ders ya da TestDaF online kursumuza kayıt olduğunuz müddetçe onlarca TestDaF hazırlık materyalimizi size ek ücret talep etmeden sunuyoruz.

TestDaF Sözlü Bölümü için Taktikler

TestDaF sözlü bölümü, 7 aşamadan oluşmakta ve hepsinde tipik sorular yöneltilmektedir. Grafik yorumlama, verilen grafikteki gelişmelere dair fikir üretme, mesele ile ilgili gelecekte gelişmeler olabileceğine dair analitik düşünme, bir önerideki avantaj ve dezavantajlardan mantıklı bir şekilde bahsetme, arkadaşından fikir alma ve ona bir konu ile ilgili fikirlerini söyleyip akıl verme gibi bilim dünyasına ve günlük üniversite hayatına yönelik konuşma pratikleri derslerde bolca yapılır. Bunun için kalıplar verilmekle kalınmaz, öğrencinin analitik düşünmeyi öğrenmesi için destek sağlanır.

Online TestDaF Dersleri hem 1-1 hem de  grup içinde

TestDaF hazırlık derslerimiz sanal ortamda gerçekleşiyor! 17 yıldan beri yüzlerce öğrenciyi TestDaF sınavlarına hazırladık. TestDaF hazırlığı konusunda artık uzmanlaşmış eğitmenlerimizle canlı sanal sınıf ortamda TestDaF sınavlarına tüm egzersiz ve taktikleri ile beraber hazırlanabilirsiniz!

Üniversite Almanca Hazırlık / Für Studenten

Türk Alman Üniversitesi Almanca Hazırlık Öğrencilerine Özel

Biliyoruz, çok kısa bir zamanda Almanca öğrenmek ve TestDaF sınavından geçerli puanlar almak durumundasınız. Hazırlık sınıfındaki derslerinize bizden bire bir ve grup özel ders desteği

TestDaF Örnek ders programı
site arka plan Görseli

Online Almanca Kurslarımıza Göz At!

Almanca Özel Ders Üyeliği

Aylık özel ders paketleri ile randevularını oluştur, eğitmenleri dene.

Eğitmenleri İncele

Her biri alanında uzman, ana dil seviyesinde Almanca bilen ve 10 yılı aşkın süredir deneyimli eğitmen

Deneme Dersi ile bizimle tanış

Deneme dersi ile hem ihtiyaçlarını belirle, hem de eğitmenimizle tanışarak ders programını belirle

Ücretsiz Almanca Seviye Belirleme Sınavı