fbpx

Alman Okulları İçin Almanca Özel Ders

Alman Lisesi, Avusturya Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin Almanca ve Abitur veya Matura’ya giden yoldaki tüm Almanca ihtiyaçlarına hitap ediyoruz! Çünkü biz de Alman ekolünden geldiğimiz için sistemi tüm detayları ile biliyor ve Alman dili ve edebiyatı alanındaki profesyonelliğimiz sayesinde, ister 1-1 isterseniz 3-5 kişilik gruplarda gerçekleşen, Alman okulları için Almanca özel ders programlarımız ile etkili bir eğitim sunabiliyoruz.

İlk olarak belirtmek isteriz ki, Alman Lisesi ve Avusturya Lisesi gibi Almanca eğitim ve Almanya-Avusturya eğitim müfredatını takip eden okullarda daha hazırlık sınıfındayken temelli bir Almanca bilgisi kazanılmalıdır. Çünkü Almanca hazırlık sınıfının ardından, 9-10-11 ve 12. Sınıflarda, öğrenciler, Almanca metin üretme, Alman edebiyatı gibi alanlarda Almanca dersleri görecek ve okuduğunu anlama, uzun edebi analiz metinleri yazma gibi becerileri göstermesi gerekecektir.

Alman Okulları İçin Almanca Özel Ders

Alman Okulları için Almanca özel ders programları neyi amaçlar ve içerikleri nasıldır?

Alman, Avusturya ve İstanbul Erkek Lisesi’nin tüm müfredatına uygun olacak şekilde, öğrencinin derse sözlü olarak katılımını amaçlar ve de ders notlarını yükseltmesini sağlayacak şekildedir.

Hazırlık Sınıfları

Almanca hazırlık sınıfı öğrencilerine konuşma, yazma, dinlediğini anlama ve kelime alıştırmaları okul müfredatına uygun olacak şekilde sunulur. İleriki yıllarda Almanca derslerde zorlanmaması açısından sağlam bir Almanca temeli verilir, çünkü 9. Sınıftan sonra bu Alman Lisesi ve Avusturya Lisesi öğrencilerinden ileri seviyede Almanca bilgisi beklenir. Ayrıca yaz dönemlerinde ek olarak kitap okuma ve Almanya’da yoğun yaz kursu hizmetleri sunmaktayız.

9.-10.Sınıflar

B1 ve üzeri seviyede edebi makale, şiir ve kısa öykü okuma ve anlama çalışmaları yapılır, bunların hepsi okul müfredatına uygun olacak şekildedir. Öğrencinin bu kazanımlarla derse katılım sağlamasının yanı sıra, B1 ve üzerinde seviyelerdeki Almanca dil bilgisine daha iyi bir şekilde hâkim olması sağlanır. Öğrencinin gerek kelime bilgisi, gerekse edebi analiz yeteneği geliştirilerek Almanca metin üretme çalışmalar yapılır. 9. Ve 10 Sınıf öğrencilerinde önemli olan öğrencinin kendini yazılı ve sözlü olarak doğru ifade edebilmesi ve bunun dışında da uzun metinlerle başa çıkıp edindiği edebi bilgilerle kendi analiz metinlerini yaratabilmesidir.

12.Sınıflar

Abitur veya Matura’ya hazırlık zamanı! Alman ve Avusturya edebiyatından çeşitli metin türleri incelemeleri ve bunun dışında da edebiyat tarihi bilgisi öğrenciye sağlanarak böylelikle okul müfredatını kolaylık takip edip derse katılım göstermesi sağlanır. Bu dönemde eğer öğrencinin Almanca dil bilgisi temeli ve kelime dağarcığı konusunda herhangi bir eksiklik mevcutsa, kendisine C1 seviyesinde Genel Almanca desteği sağlanmaktadır. Okul sınavlarında ve Abitur/Matura’da ileri seviyede edebi ve karmaşık bir metni okuyup anlayıp onu hem içeriksel hem de edebi olarak analiz etmesi öğrenciden beklenmektedir. Bu bakımdan öğrencinin metin üretme alışkanlığı öğrenciye sağlanmaktadır.

16 yıllık Almanca eğitim tecrübesi ile her zaman her yerde!

Alman Okulları İçin Almanca Özel Ders

Alman Okulundaki Öğrencilere Online Dersler + Online Abitur & Matura

Alman eğitim sisteminde yoğun ders programları ile uğraşırken, öğrenciler neden yolda zaman kaybetsinler? Akıllı tahtalı, konu anlatımlı ve yüz yüze eğitimden farkı olmayan teknolojisi ile Alman, Avusturya, İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri için Almanca dersleri ve Abitur ve Matura hazırlık programları Alman Lisesi mezunu uzman filolog eğitmenimiz ile online olarak da öğrencilerimizle! Daha fazla bilgi için mail info@fl-deutsch.com ya da anında görüşmek isterseniz ekranın sağ köşesindeki Whatsapp butonuna tıklamanız yeterli!

Abitur-Matura Hazırlık ve Eğitmen Profili

nevra

Eğitmen Profili

Alman Lisesi mezunu ve Alman dili konusunda uzmanlaşmış eğitmenimiz, 14 yıldan beri Alman Lisesi, Avusturya Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerine okul müfredatına uygun içeriklerle, Abitur ve Matura’ya yönelik bire bir ve grup özel dersler veriyor.

Alman Okulları İçin Almanca Özel Ders

Abitur-Matura

Alman Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi ve Sankt Georg Avusturya Lisesi öğrencileri için Abitur ve Matura programları burada!

1-1 ders tercih ederseniz 0532 3598886 nolu telefonu arayabilir, Whatsapp’tan iletişime geçebilir ya da aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

    Yardıma mı ihtiyacınız var? Whatsapp'dan Yazın!
    Konuşma Başlat
    Merhaba! WhatsApp'tan destek almak için aşağıdaki yöneticimiz ile görüşebilirsiniz.