fbpx

FL-Deutsch

Almanca eğitimlerimiz hakkında sıkça sorulan sorular
Almanca eğitimlerimize katılmadan önce bu sayfada yer alan sıkça sorulan sorular cevapları ile burada. Ödemeler, eğitmenler, Almanca ders programları, şartlar gibi birçok detayı burada size iletmeye çalıştık. Ek sorularınız olursa lütfen iptal ve iade koşulları sayfamızı inceleyin ya da bize sitemizdeki form üzerinden mesaj iletin.

Fiyat ve Ödemeler

Almanca kurs ücretleri nedir?

Almanca kurs ücretleri hakkında bilgi edinmek için online Almanca kursu sayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

Almanca özel ders ücretleri nedir?

Kredi kartına taksitle ödeme yapabiliyor muyuz?

Sitemiz üzerinden kurs satın almak isterseniz, henüz kredi kartına taksitle ödeme yapmanız mümkün değildir. Kredi kartına taksitle ödeme yapmak isterseniz, sitede ilan ettiğimiz fiyatlarda değişiklik olacaktır. Kartla taksitle ödeme talebinizi, info@fl-deutsch.com adresine, alacağınız kurs ve/veya özel ders paketi bilgisiyle iletebilirsiniz.

Havale / EFT ile ödeme yapabiliyor muyuz?

Havale / EFT ile ödeme ile henüz ödeme kabul edemiyoruz.

3 kur birden Almanca kursu almak istiyorum, indirim yapar mısınız?

Açık sınıf almanca kursları için toplu ödeme kabul edemiyoruz. Fakat sürekli öğrencilerimize bağlılık puan sistemiyle indirim uygulamalarımız mevcuttur.

Kurstan ya da özel derslerden fayda edemezsem para iadesi yapıyor musunuz?

Öğrenci davranış etiği ve kişisel sorunlarınız söz konusu değilse, derslere tamamen katılıp size sunulan ödevleri yeterli bir şekilde yapmanıza ve bu durumda size sunacağımız yeni bir ders planını da en az 3 ders boyunca denemiş olmanıza rağmen, fayda edemediğiniz kanısına somut bir şekilde varılırsa o zamana kadar kalan ders haklarınızı iade ediyoruz. Ek iptal ve iade koşullarına dair bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitmenler

Eğitmenleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?

Eğitmenlerimizin hepsi uluslararası alanda deneyimleri olan profesyonel Almanca eğitmenlerdir. Eğitmenlerimizin özgeçmişlerini buradan görüntüleyebilirsiniz.

1-1 Almanca özel derslerde eğitmen değiştirebilir miyim?

Size sunduğumuz aylık Almanca özel ders paketi sisteminde, platformumuzda tüm eğitmenlerimizin randevu sayfalarını görüntüleyip istediğiniz eğitmenden randevu alabilirsiniz. İsterseniz tek bir eğitmenle devam edebilirsiniz, isterseniz diğer eğitmenlerimizi de deneyebilirsiniz. Ama eğitmenlerimiz özel derslerde size göre bir ders programı oluşturduğu ve bunu takip edeceği için büyük bir sorun olmadıkça verimli bir eğitim sürecinizin olması açısından eğitmen değiştirmemenizi tavsiye ederiz.

 

Yabancı eğitmenlerle ders yaparken zorlanır mıyım?

Alman ve Avusturyalı eğitmenlerimizin hepsi alanında tecrübeli profesyoneller. Çeşitli ülkelerden farklı yaşlarda öğrencileri oluyor, bu yüzden size zorlandığınızda en iyi şekilde yardımcı olacaktır. İnanın bize bir süre sonra yabancı dilde biriyle iletişime alışacaksınız.

Yabancı eğitmenleriniz İngilizce biliyor mu?

Tüm yabancı eğitmenlerimiz İngilizce biliyor. Dilerseniz İngilizce açıklamalarla da bizden Almanca eğitimi alabilirsiniz.

Almanca özel ders için hangi eğitmeni tercih etmeliyim?

Bu seviyeniz ve ihtiyaçlarınıza bağlı. Eğitmenlerimizin Almanca eğitimi alanında tecrübeli olduğu alanları olabildiğince size kategorize ettik. Eğitmenlerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Alman Lisesi, Avusturya Lisesi, İEL gibi yabancı dilde eğitim veren okulların ders müfredatına hakim eğitmenleriniz var mı?

Evet, hatta yola bu öğrencilere ders vererek çıktığımızı bile söyleyebiliriz. Alman Lisesi, Avusturya Lisesi öğrencilerine 2005'ten beri Abitur ve Matura'ya yönelik dersler veriyoruz. Bu özel öğrencilerimizin tüm Almanca serüvenlerini, yaşadıkları zorlukları ve ihtiyaçlarını yakından biliyoruz. Alman okulları için Almanca derslerimizi inceleyebilirsiniz.

Online Almanca Eğitimi ve Sınav Hazırlıkları

Almanca sertifika sınavlarına hazırlıyor musunuz?

Evet, tüm Almanca eğitmenlerimizin Almanca sınavlara dair deneyimleri vardır. Goethe, Telc, ÖSD sınavlarına tüm seviyelerde hazırlık, Abitur hazırlık, TestDaF hazırlık ve DSD hazırlık dersleri sunmaktayız. Bunların dışında burada yer almayan bir Almanca sertifika sınavına hazırlık dersleri verip vermeyeceğimize dair sorularınız için bize Whatsapp hattımızdan yazabilirsiniz.

Almanca dil yeterliliği sertifikası veriyor musunuz?

Almanca özel ders ve kurslarımıza kayıt olduğunuz ve derslerine yüzde 90 oranında katıldığınız takdirde, İngilizce ve Almanca dillerinde kursa katılım belgesi, ek 450 TL ücret ödemesiyle alabilirsiniz. Hali hazırda kurslarımıza ya da özel derslerimize katılıyorsanız, info@fl-deutsch.com mail adresine lütfen talebinizi iletin.

 

Uluslararası geçerli Almanca dil sertifikası nasıl alabilirim?

Uluslararası geçerli Almanca dil sertifikası alabilmeniz için uluslararası alanda kabul edilen sertifika sınavlarına girmeniz ve başarılı olmanız gerekir. Bunun dışında hiçbir şekilde, hiçbir kuruluş, kursa katıldığınız için uluslararası alanda geçerli Almanca dil sertifikası verme yetkisine sahip değildir. Almanca sertifika ya da başka bir deyişle dil diploması almanız gerekiyorsa Goethe, Telc, ÖSD, TestDaF, DSD sınavlarına girmeniz ve yeterli puanı almanız gerekir. Bu konuda en doğru bilgiyi Avrupa ortak dilleri çerçevesi sitesinden alabilirsiniz.

Almanca grup dersleriniz var mı?

Almanca grup derslerimiz her seviyede mevcuttur. Online Almanca kursu sayfamızda açık sınıflarımız yer alıyor.

Sınıflarınız kaç kişilik?

Kaliteli ve butik bir Almanca eğitimi sunmayı hedef edindik. Bu sebepten ötürü sınıflarımız gerçekten küçük, en fazla katılımcı sayımız 7.

Almanca grup derslerde 1 kur eğitim ne kadar sürüyor?

Sınıflarımız küçük olduğu ve size ek çalışmalar yapabileceğiniz Almanca egzersiz platformu da sunduğumuz için hızlı bir ilerleme mümkün oluyor. Fakat biz gerçekçi olmak ve hatta yavaş ilerlediğiniz varsayımını da göz önünde bulundurmak istiyoruz. Her bir online almanca grup dersimiz 6 hafta sürüyor. Haftada 2 kere, 120şer dakikalık canlı derslerimiz oluyor. Bu kurslarımızda mesela A1.1 seviyesinden A1.2 seviyesine kadar bir program sunuyoruz. Bu durumda örneğin A1 seviyesinden A2 seviyesine ulaşmanız 12 hafta, yani 3 ay sürer. Bu süre tüm seviyeler için geçerlidir. Fakat bu noktada iletmek istediğimiz başka bir husus da bulunduğunuz grubun dinamikleri ve öğrenci faktörüdür. Eğitim geçmişiniz, ana dilinize hakimiyetiniz, ödevleriniz ve katılımlarınız ulaşacağınız seviye konusunda rol oynamaktadır.

B1 seviyesindeyim, TestDaF derslerine katılabilir miyim?

TestDaF egzersizleri yapabilmeniz için B2 seviyesini tamamlamış olmanız gerekir. B2 seviyesinin altında bir Almanca seviyeniz varsa ilk olarak seviyenize uygun olarak düzenli Almanca dersleri almanız ve B2 seviyesine ulaşmanız gerekiyor. 

Hiç Almanca bilmiyorum özel ders ile ne kadar zamanda B2 seviyesine ulaşırım?

Almanca öğrenme hızınız, eğitim geçmişiniz, öğrenme alışkanlıklarınız, Almancaya ayıracağınız zaman, ödev performansınız, derse katılımınız, ana diliniz başta olmak üzere dillerle olan ilişkiniz, farklı kültürlere olan ilginiz, eğitmeniniz ile olan uyum gibi birçok faktöre bağlıdır, bu yüzden matematiksel net veriler sizinle paylaşmamız doğru olmaz.

Biz Almanca 1-1 özel derslerde, düzenli olarak derslere katılıp ödevlerinizi yapacağınızı varsayımı ile, 12-16 oturumda 1 seviye ilerlemeyi hedefleyecek bir ders programı sunuyoruz. Bu durumda Almanca özel derslerle sıfırdan B2 seviyesine ulaşmanız en az 4 ay sürer. Bu süreçte beklenenden daha hızlı ya da biraz daha yavaş bir ilerleme gösterebilirsiniz.

Bu noktada en iyi verimi alabilmeniz için başlangıç seviyesinde haftada en az 3 ya da mümkünse 4 defa Almanca özel ders almanız, ödevlerinizi düzenli yapmanız, derslere katılmanız ve derslere çok ara vermemenizdir. 

Ödev yapacak zamanım yok, yine de ilerleyebilir miyim?

Ödev yapacak zamanınız yok ve haftada 1-2 ders alıyor ya da derslere uzun ara veriyorsanız ilerlemeniz zor olacaktır. Ders yoğunluğunuz haftada 2 defanın üzerinde ise hissedilir bir ilerleme olabilir. Fakat gerekli çalışmaları kendiniz yapmadığınız müddetçe, şartlar ne olursa olsun ders veriminiz azalacaktır. Eğitmenlerimiz sizin için tasarladığı ders programını uygulamakta zorlanacaktır. Özellikle grup derslerde ödev yapmadığınız takdirde gruba uyum sağlamakta zorluklar çekebilirsiniz.

Özel ders ya da online Almanca grup derslerden önce seviye belirleme testi yapıyor musunuz?

Almanca özel ders paketinize başlamadan önce tabii ki seviyenizi belirliyoruz, deneme dersinde de eğitmenimiz de seviyenize dair bilgi aktarıyor. Online Almanca kurslarımızda, yani başka bir deyişle online Almanca grup derslerimizde ise, kursa kayıt olmadan önce mevcut Almanca seviyenizin yeterliliğinden emin olduğunuz takdirde, sizin beyanınızı esas alıyoruz. 

Hangi Almanca özel ders paketini tercih etmeliyim?

Almanca özel derslerde, 1 seviye (mesela A1'den A2) ilerlemeyi 12 derste tamamlama hedefinde ilerliyoruz. Ama bu kadar sürede gerçekten 1 seviye ilerleyip ilerlemeyeceğiniz, eğitim alt yapınız, ders yoğunluğunuz, ödev ve performansınız, ana dilinize olan hakimiyetiniz ve başka bir dil bilip bilmediğiniz gibi çeşitli etkenlere bağlıdır. Başlangıç seviyesinde iseniz ve Almancayı sadece bizden ders alarak öğreniyorsanız, en yoğun zamanlarınızda bile en az 2-3 kere Almanca ders almanızı ve eğitmeninizin önerilerine uymanızı tavsiye ederiz.

Her hafta programım değişiyor, esnek bir Almanca ders programı sunabilir misiniz?

Esnek bir programınız varsa Almanca özel ders tercih etmeniz sizin için doğru olacaktır. Sitemizde Almanca özel ders paketlerinden birini satın aldığınızda platformunuzda tüm eğitmen ve derslere ulaşabilirsiniz. Burada takviminize uygun bir şekilde randevularınızı düzenleyebilirsiniz. Dersten en geç 12 saat önce özel ders randevusu alabilir, en geç 3 saat öncesine kadar dersi iptal edebilir ya da ders zamanını değiştirebilirsiniz.

Almanca özel ders ve kurslarda materyal olarak ne sunuyorsunuz?

Hueber, Cornelsen, Langenscheidt ve Klett yayınlarının seviyeye ve ihtiyaca uygun materyallerini tercih ediyoruz. Bu materyalleri size pdf olarak ya da dijital versiyonu halinde giriş bilgileriyle iletiyoruz.

Bunun yanı sıra eğitmenlerimizin sizin için tercih ettiği ek materyaller de oluyor. Ders esnasında eğitmenlerimiz, ihtiyaç gördüğü takdirde kendi özel materyallerini de sizinle paylaşır.

Ayrıca Almanca pratiğinden hiç kopmamanız için size her yerden ulaşabileceğiniz, uygulamasını cep telefonuna da indirip giriş yapabileceğiniz online egzersiz platformu sunuyoruz. Bu platformdan kelime, dilbilgisi, okuduğunu anlama, konuşma, dinlediğini anlama, metin üretme gibi alanlarda size, seviyenize uygun bir şekilde her zaman ve her yerde Almanca çalışabilirsiniz. Burada yaptığınız tüm çalışmaları eğitmeniniz takip edebilir, size ek egzersizler sunabilir.

Ödev kontrolü nasıl yapılıyor?

Kelime, dinleme ya da dilbilgisi alanlarında hem kullandığımız kitaplardan hem de ek Almanca egzersiz platformumuzdan ödevler veriyoruz.

Kitaplarımızın cevap anahtarları her zaman size ulaşılabilir durumdadır.

Aynı zamanda Almanca egzersiz platformunda eğitmeniniz ödevlerinizi cevap anahtarı açık bir şekilde sunabilir ve tüm hatalarınızı doğru cevapları ile birlikte otomatik olarak görebilirsiniz. Ödevlerinizde yanlış çıkıp anlamadığınız alanların üzerinde eğitmeninizle beraber ders sırasında üzerinden geçebilir ve ders dahilinde yardım talebinde bulanabilirsiniz.

Grup dersler de dahil olmak üzere, Abitur, TestDaF ya da diğer Almanca sınavlarının metin üretme bölümlerine dair olan ödevlerinizin ise her zaman ders dahilinde düzeltme ve/ve de geri bildirimlerini yapıyoruz.

Grup derslerde, bizim tarafımızdan verilmemiş ödevlerinizin ya da metinlerinizin kontrolünü ders esnasında ya da ders dışında, programımızın aksamaması ve diğer katılımcılarımızın ilerlemesini olumsuz yönde etkilememesi bakımından yapamıyoruz.

Aldığınız grup derslerin dışında ek danışmanlığa ihtiyaç duyuyorsanız Almanca özel ders aylık üyeliklerimizden de faydalanarak grup ders dışı Almanca eğitimi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Aldığım özel dersler sonradan izlemem için kayıt edilebilir mi?

Kişisel veri kanunları gereği ve gizliliğimiz bakımından 1-1 özel derslerde ders kayıdı yapılmamaktadır. İzinsiz bir şekilde ders kayıdı alınıp 3. kişi ve platformlarda kaydın paylaşılma durumunda ise tüm hukuki haklarımız saklıdır.

Almanca derslere katılamazsam kayıttan izleyebilir miyim?

Kesin olarak derslerin kayıt olacağına dair size bir söz vermemekle beraber, kişisel veri paylaşımı kuralları çerçevesinde dersleri, ancak eğitmeniniz ve online Almanca grup derslerimizin diğer katılımcılarının yazılı onayları ile video kayıt talebi bulunduklarında kaydedilebilir.

Derslerimizin izinsiz bir şekilde kayıt edilmesi ve 3. kişi ya da platformlarda paylaşılması durumunda FL Deutsch yasal haklarını arayacaktır.

Almanca seviyemi bilmiyorum, nasıl öğrenebilirim?

Almanca seviyenizi bilmiyorsanız, Almanca seviye belirleme testimizi gerçekleştirebilirsiniz.Bu test, size hızlı ve tahmini sonuçlar verecektir. Konuşma, dinlediğini anlama ve metin üretme gibi alanları da kapsayan bir seviye belirleme ve bunun dahilinde eğitmenimizin size önerilerini öğrenmek isterseniz buradan deneme dersi randevusu alabilirsiniz.

Online sınıfımın seviyesi bana zor / kolay geliyor, sınıf değiştirebilir miyim?

Dahil olduğunuz online Almanca ders grubunun en az 2. dersi tamamlanmışsa ve eğer ödev ve katılımlarınızın düzenli ve yeterli olmasına rağmen, seviye ve performans bakımından problemler yaşayıp bu yüzden grup içinde uyum gösteremiyorsanız, eğitmeninizin de Almanca derslerden fayda edemeyeceğinize dair onay şartı ile sizi seviyenize uygun açılmış ya da bir süre sonra açılacak grup derslerimizden birine yönlendirebiliriz. Size uygun henüz bir grup dersimiz yoksa ya da açılacak açık online Almanca ders grubunun ders başlangıç tarihi Almanca sertifika sınav tarihinize yetişmiyorsa, sınav başvuru belgenizi ibraz etmenizle ders hakkınız kadar 1-1 Almanca özel ders sunabiliriz. Eğer bu çözüm de, bizden kaynaklanan bir durumdan ötürü mümkün değilse, kalan ders hakkınız tutarında ödemenizi bir kesinti uygulamadan iade ederiz. Size sunduğumuz bu yukarıda anlatılan tüm bu çözüm önerileri ve olanaklar, ancak derse gerekli katılım ve ödev performansınız yeterli ise ve eğitmeniniz de onaylarsa mümkündür.

Şirketlerde Almanca eğitim veriyor musunuz?

Evet, şirketlere özel Almanca eğitimi sunabiliyoruz. Bu gibi talepleriniz için size sunum ve teklif iletmemiz açısından info@fl-deutsch.com adresine mail iletebilirsiniz.

Yeriniz nerede?

  1. Formula Dijital Eğitim Hizmetleri Ticaret Limited şirketi olarak Türkiye irtibat ofisimiz: Acıbadem Mah. Çeçen Sokak Akasya Residence A Blok, Daire 150 Üsküdar istanbul.
  2. Formula Digital Learning LTD olarak İngiltere irtibat ofisimiz: 71-75 Shelton Street, Covent Garden, London, United Kingdom, WC2H 9JQ

Yüz yüze ders veriyor musunuz?

Hayır, tüm Almanca eğitimlerimiz dijital ortamda gerçekleşmektedir.

Kursa kayıt olup sınıfın açılmama durumu olabiliyor mu? Bu takdirde ne yapıyorsunuz?

FL Deutsch sitede beyan ettiği tarihlerde kursu başlatma niyetindedir. Fakat başlayacak online Almanca kursunun, Fl Deutsch tarafından mücbir sebepler ya da katılımcı sayısının yeterli olmaması gibi sebeplerden ileri bir tarihe ertelemesi ya da tamamen iptal etmesi hakkını, kursa kayıt olarak kabul etmiş olursunuz. Kayıt olduğunuz online Almanca kurs başlangıç tarihinin ertelenmesi durumunda size mail, telefon ya da Whatsapp yoluyla bilgi vermekteyiz. Kursun FL Deutsch tarafından iptal edilmesi ya da ertelendiği tarihin takviminiz ve planlarınıza uygun olmaması durumunda ise ödediğiniz ücret miktarı bedelinde size Almanca özel ders sunabiliriz ya da ücretinizin tamamını 10 iş günü içinde iade etmekteyiz.

Abitur ve/veya Matura dersleri veriyor musunuz?

Evet, yıllardan beri Abitur ve Matura için dersler veriyoruz. Hatta bu alanda ders veren sınırlı sayıdaki kuruluşlardan biriyiz. Abitur derslerimiz hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Çocuklara ders veriyor musunuz?

Evet, pedagoji eğitimli Almanca öğretmenlerimizle 7 yaş ve üzeri çocuklar için hem 1-1 Almanca özel ders hem de online Almanca grup derslerimiz vardır.

Telc mi Goethe mi?

İki sınav da uluslararası alanda geçerli Almanca dil sertifikası almanız için gereken sınavlardır ve A1'den C1 seviyesine kadar her yaş grubuna çeşitli seviyelerde uygulanır. Ama eğitmen görüşümüzü soracak olursanız Goethe sınavları için hazırlık materyalleri Telc'e göre çok daha fazla.

Telc C1 Hochschule mi TestDaF mı?

Kesinlikle TestDaF sınavı, çünkü TestDaF için çok daha fazla hazırlık materyali var ve TestDaF B2-C1 seviyesinde bir sınav olduğu için size daha kolay gelebilir. Telc C1 Hochschule, isminden de anlayacağınız üzere C1 seviyesindedir. Bu bakımdan B2 seviyelerinde Almanca biliyorsanız, C1 seviyesinde bir Almanca eğitimi tamamlamadan Telc C1 Hochschule sınavına hazırlanmanız sizin için zorlayıcı olabilir.

Papierbasiert mi yoksa dijital TestDaF mı?

Herhangi birini tercih edebilirsiniz. İki sınav da birbirine oldukça benziyor. Dijital TestDaF'ın (der dijitale TestDaF) okuma ve dinleme bölümündeki sorular daha fazla ve yoruma dayalı.Dijital olmayan TestDaF'ın ise konuşma bölümü daha uzun. Bunun yanı sıra dijital TestDaF (der digitale TestDaF) için soru örnekleri ve hazırlık kitapları biraz daha kısıtlı. Dijital olmayan TestDaF sınavına hazırlanmak için kaynaklar daha fazladır.