Genel Bilgi & Eğitmen Profili

Genel Bilgi & Eğitmen Profili

Biz Kimiz?

FL-Deutsch’un tohumları 2006 yılında atıldı, 2012 yılında Formula Lingua çatısı altında büyüdü, gelişti. 2019 yılından beri de Online Almanca eğitimi alanında kurum ve bireylere canlı sanal sınıflarda, iş ve kariyer hedeflerine uygun Almanca online eğitim çözümleri sunuyor.
Amacımız, dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olan ve hali hazırda yoğun göç alan Almanya’nın dili Almancanın ve Alman kültürünün, Almanca konuşulan bölgelerde iş ve kariyer hedefleri olanlar için online ortamda en doğru, en profesyonel ve günümüz teknolojilerine en uyumlu şekilde, kişi ve kuruluşlara aktarımını sağlamak.

Kurucumuz

Nevra Atan
Alman filoloğu, Eğitimci, ICF ve AC onaylı Profesyonel Eğitim ve Öğrenci Koçu

Alman Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı mezunu. Ardından Alman ve İngiliz dilleri üzerine İstanbul Üniversitesi ve Ludwig Maximillian Üniversitesinde yüksek lisans çalışmalarına devam etti.

15 yıldan beri eğitmenlik kariyerine devam ediyor. 2012 yılında kurduğu, eğitim ve danışmanlık firması Formula Lingua ile birçok lise, üniversite öğrencisi ve yetişkine Almanca öğretti. Kendisi aynı zamanda ICF ve AC onaylı sertifikaya sahip profesyonel eğitim ve öğrenci koçu.

Alman Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Avusturya Lisesi öğrencilerine Abitur ve Matura hazırlığı konusunda, hem güçlü Almancası hem de edebiyat bilgisi ile uzmanlaştı. Almanya’ya yerleşmek isteyen birçok üniversite öğrencisini ve profesyoneli TestDaf sınavlarına hazırladı. Ve Türkiye’den Almanya’ya uzanan hikayesinde, sayesinde kariyerine yön vermiş yüzlerce insan var.

2018 yılından beri de dijital eğitimler ilgili çalışmalar yapıyor, Avrupa’nın önde gelen teknoloji firmalarından birinin Türkiye ve Ortadoğu partnerliğini sürdürerek Türkiye’deki bir çok şirkettin eğitim alanında dijitalleşmesi konusunda destek veriyor.

Onur Demiral

Almanca Eğitmeni

1982 yılında dünyaya gelen Onur DEMİRAL orta okul ve lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Berlin Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği alanında gerçekleştirmiş, ardından diploma tezi çalışmasını LfG Berlin kurumunda tamamlamıştır. 10 sene kadar Almanya‘ da yaşadıktan sonra Türkiye‘ ye geri dönüş yapmıştır. Bütün üniversite ve iş hayatı boyunca farklı kültürlerden insanlar ile ortak proje çalışmalarını yürütmüş ve başarı ile sonuçlandırmıştır. Üniversite yıllarından itibaren özel ders vermeye başlamış olup, bu misyonu vazgeçilmez bir tutku haline getirmiştir. Almanya‘ da Almanca, Almanca Matematik, İş Almancası dersleri ile hocalığa başlamıştır. 15 senenin üzerinde Almanca, Almanca Matematik, İş Almancası derslerini sürdürmekte olup Alman okullarında okuyan öğrencilerin ÖSD, DSD 2 gibi sertifika sınavlarına hazırlanmasında destek olmuştur.

Yasemin Kaplan

Almanca Eğitmeni

Ana dili Almanca olan Yasemin, 1982 yılında Almanya’nın Hamburg şehrinde doğdu ve tüm eğitim hayatını orada tamamladı. İstanbul’a yerleştiĝi 2011 yılından beri özel Almanca dersleri vermektedir. Yüksek Lisans eğitimini 2009 yılında Freie Universität Berlin, Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Bir yıl Londra’da yaşadı. Medya, Reklamcılık, Tekstil, Dershane gibi farklı alanlarda staj ve iş deneyimleri bulunan Yasemin, Almanca konuşma dersleri, İş Almancası, Almanca Pazarlama ve aynı zamanda DSD hazırlık gibi Almanca sertifika sınavlarına birçok öğrenci hazırlayarak olanların başarı elde etmesinde büyük rol oynadı.

Gülsüm Köse

Almanca Eğitmeni & Akademisyen

Almanya’da doğup büyüyen Gülsüm Köse, ilk ve ortaöğretimini Almanya‘da bitirdikten sonra İstanbul’a taşındı. Alman kültürüne, edebiyatına ve diline ilgi duymaya devam etti. Lisans ve yüksek lisanı eğitimini İstanbul Üniversitesi, Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde doktora çalışmalarına devam etmekte olup seçkin üniversitelerde akademik kariyerine devam etmektedir. Gülsüm, uzun yıllardan berii gençlere ve yetişkinlere Almanca dersler vermektedir. Derin Alman edebiyatı bilgisi sebebiyle Abitur ve Matura derslerinde eğitmenlik deneyimi vardır. Aynı zamanda, FL Deutsch çatısı altında gençlere ve yetişkinlere Genel Almanca, İş Almancası alanlarında destek olup onları sertifika sınavlarına hazırlamaktadır.

Belinda Korkmaz

Almanca Eğitmeni

Doğduğu ve ikamet ettiği Avusturya’da profesyonel eğitmen olarak çalışmaktadır. Tirol bölgesinde Leopold-Franzens Üniversitesi eğitim fakültesini birincilikle bitirdiğinden beri, 5 yılı aşkın süredir tam kadrolu eğitmen olarak Almanca ve İngilizce dillerinde öğretmenlik yapmaktadır. Ana dili Almanca olan Belinda, yabancı dil öğretmeni olarak Paris’teki okullarda Almanca öğretmenliği yapmıştır. Pedagojik eğitimi sırasında, gönüllü bir projelerde yer almıştır, anadili Almanca olmayan çocuklara ve gençlere Almanca öğretmiştir. Alman ve Avusturya ilk ve ortaöğretim okullarının tüm müfredatına hâkimdir. Belinda, Türkçe de bildiği için kültürler ve diller arasında farklılıklar ve benzerlikler bulup bunları keşfeder ve paylaşır.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Whatsapp'dan Yazın!
Konuşma Başlat
Merhaba! WhatsApp'tan destek almak için aşağıdaki yöneticimiz ile görüşebilirsiniz.