fbpx

Genel Bilgi & Eğitmen Profili

Biz Kimiz?

FL-Deutsch’un tohumları 2006 yılında atıldı, 2012 yılında Formula Lingua çatısı altında büyüdü, gelişti. 2019 yılından beri de Online Almanca eğitimi alanında kurum ve bireylere canlı sanal sınıflarda, iş ve kariyer hedeflerine uygun Almanca online eğitim çözümleri sunuyor. Etkili Almanca Eğitimi ve Almanya Eğitim Danışmanlığı için eğitmenlerimizi tanıyın.
Amacımız, dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olan ve hali hazırda yoğun göç alan Almanya’nın dili Almancanın ve Alman kültürünün, Almanca konuşulan bölgelerde iş ve kariyer hedefleri olanlar için online ortamda en doğru, en profesyonel ve günümüz teknolojilerine en uyumlu şekilde, kişi ve kuruluşlara aktarımını sağlamak.

Kurucumuz

Nevra Atan

Alman filoloğu, Eğitimci, ICF ve AC onaylı Profesyonel Eğitim ve Öğrenci Koçu

Alman Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı mezunu. Ardından Alman ve İngiliz dilleri üzerine İstanbul Üniversitesi ve Ludwig Maximillian Üniversitesinde yüksek lisans çalışmalarına devam etti.

15 yıldan beri eğitmenlik kariyerine devam ediyor. 2012 yılında kurduğu, eğitim ve danışmanlık firması Formula Lingua ile birçok lise, üniversite öğrencisi ve yetişkine Almanca öğretti. Kendisi aynı zamanda ICF ve AC onaylı sertifikaya sahip profesyonel eğitim ve öğrenci koçu.

Alman Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Avusturya Lisesi öğrencilerine Abitur ve Matura hazırlığı konusunda, hem güçlü Almancası hem de edebiyat bilgisi ile uzmanlaştı. Almanya’ya yerleşmek isteyen birçok üniversite öğrencisini ve profesyoneli TestDaf sınavlarına hazırladı. Ve Türkiye’den Almanya’ya uzanan hikayesinde, sayesinde kariyerine yön vermiş yüzlerce insan var.

2018 yılından beri de dijital eğitimler ilgili çalışmalar yapıyor, Avrupa’nın önde gelen teknoloji firmalarından birinin Türkiye ve Ortadoğu partnerliğini sürdürerek Türkiye’deki bir çok şirkettin eğitim alanında dijitalleşmesi konusunda destek veriyor.

fl-deutsch

Onur Demiral

Almanca Eğitmeni

1982 yılında dünyaya gelen Onur DEMİRAL orta okul ve lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Berlin Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği alanında gerçekleştirmiş, ardından diploma tezi çalışmasını LfG Berlin kurumunda tamamlamıştır. 10 sene kadar Almanya‘ da yaşadıktan sonra Türkiye‘ ye geri dönüş yapmıştır. Bütün üniversite ve iş hayatı boyunca farklı kültürlerden insanlar ile ortak proje çalışmalarını yürütmüş ve başarı ile sonuçlandırmıştır. Üniversite yıllarından itibaren özel ders vermeye başlamış olup, bu misyonu vazgeçilmez bir tutku haline getirmiştir. Almanya‘ da Almanca, Almanca Matematik, İş Almancası dersleri ile hocalığa başlamıştır. 15 senenin üzerinde Almanca, Almanca Matematik, İş Almancası derslerini sürdürmekte olup Alman okullarında okuyan öğrencilerin ÖSD, DSD 2 gibi sertifika sınavlarına hazırlanmasında destek olmuştur.

fl-deutsch

Yasemin Kaplan

Almanca Eğitmeni

Ana dili Almanca olan Yasemin, 1982 yılında Almanya’nın Hamburg şehrinde doğdu ve tüm eğitim hayatını orada tamamladı. İstanbul’a yerleştiĝi 2011 yılından beri özel Almanca dersleri vermektedir. Yüksek Lisans eğitimini 2009 yılında Freie Universität Berlin, Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Bir yıl Londra’da yaşadı. Medya, Reklamcılık, Tekstil, Dershane gibi farklı alanlarda staj ve iş deneyimleri bulunan Yasemin, Almanca konuşma dersleri, İş Almancası, Almanca Pazarlama ve aynı zamanda DSD hazırlık gibi Almanca sertifika sınavlarına birçok öğrenci hazırlayarak olanların başarı elde etmesinde büyük rol oynadı.

fl-deutsch

Murat Sözen

(Almanca Eğitmeni – Filolog)

Murat Sözen çocukluk ve gençlik döneminde uzun yıllar Almanya’da eğitim gördü. İki dil ve kültürlü bu süreç, kariyerini ve yaşama bakışını belirledi. Türkiye’ye döndüğünde Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra kendini çeviri alanında da geliştirmek amacıyla Çeviribilim Yüksek Lisans ve Doktora Programlarını tamamladı. Bu çerçevede Franz Kafka’nın Türkçedeki çevirileriyle ilgili araştırmalar yürüttü, tez ve makaleler yayımladı. Almanca Eğitimi, Alman Edebiyatı ve Çeviri ile mesleki ilişkisi 20 yılı aşkın bir süredir devam ediyor. Çeşitli dil okullarında çalıştıktan sonra özel üniversitelerde görev aldı. Hazırlık sınıflarındaki öğrencileri B2 seviyesine hazırladı, lisans öğrencilerine ise dil ve kültür temelli çeviribilim dersleri verdi. Bu süreçte ayrıca Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Almanca dil eğitimiyle ilgili iki önemli Erasmus + projesinde görev aldı. Projelerde gramerle ilgili içerik geliştirmelerinde ve eğitim konularının Almancadan Türkçeye aktarılmasına yönelik çalışmalarda aktif rol oynadı.

 

blank

Stephan Finzer

(Alman Filoloğu – Öğretim Görevlisi)

Stephan, ana dili Almanca olan bir dilbilimci. 6 dil konuşabiliyor. Heidelberg Üniversitesi Germanistik mezunu, Berlin Humboldt Üniversitesi’nde de yıllarca öğretim görevlisi olarak çalıştı, orada aynı zamanda tiyatro bölümünde yöneticilik yaptı. Birçok uluslar arası kuruluşta Almanca eğitmeni olarak çalıştı. İş Almancası, Alman edebiyatı, DSD 2 ve Abitur hazırlık dersleri konusunda kendisi uzman. onları sertifika sınavlarına hazırlamaktadır.

Stephan-Finzer

Nehir Topçu

(Almanca Öğretmeni – Pedagog)

Avusturya doğumlu olan ve hala Avusturya’da ikamet eden Nehir, Tirol Üniversitesi Pedagoji mezunu olup 2012 yılından beri özel ders ve 2016 yılından beri de ilk ve orta öğretim kurumlarında Almanca öğretmeni olarak çalışmaktadır. Ana dili Almanca dışında, Türkçe, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. Çok dilli olmanın verdiği bir avantaj olarak, diller arasında köprü kurabilmekte ve öğrencilere eğlenceli ilgi çekici dersler yaratabilmektedir.

eğitmen

Jutta Lahmann

(Almanca Öğretmeni – Filolog)

Ana dili Almanca olan Jutta, Berlin Freie Universität Alman Dili Edebiyatı ve eğitim psikolojisi mezunu. Berlin’deki eğitimini tamamladıktan sonra Osnabrück’e taşınarak orada Almanca okutmanlığına devam etti. TestDaF, DSD gibi uluslararası Almanca sınavlarına başta Türkler olmak üzere birçok ulustan öğrenci hazırladı. Ardından 3 yıl Alman-Rus okulunda Almanca öğretmeni olarak çalıştıktan sonra yurtdışındaki üniversitelerde çalışmaya başladı. İstanbul Türk-Alman Üniversitesi’nde 1 yıl Almanca okutmanlığı tecrübesinin ardından, 2şer yıl Bangkok ve Şangay’daki üniversitelerde kariyerine devam etti.

eğitmen

Öncü Demirağ

(İş Almancası Eğitmeni)

Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra; Marmara Üniversitesi Almanca İşletme bölümünden mezun olmuştur. Türkiye’de Siemens firmasında başladığı iş hayatına daha sonra Almanya’da devam etmiştir. Almanya’da bulunduğu 10 yıl boyunca; çokuluslu şirketlerde çalışmıştır. Çocukluğundan beri yabancı dillere olan merakı ve ilgisi sebebiyle, iş hayatına devam ederken; ayrıca Almanca dilinde yaptığı çevirileri ve redaksiyon çalışmalarını da sürdürmüştür. 2008 yılında Almanya’da Münchner Volkshochschule (MVHS) bünyesinde yetişkinlere yabancı dil öğretimi için eğitmenlik seminerlerini tamamlamış olup yine aynı okul bünyesinde yabancı dil sınıf eğitmenliği yapmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra; Almanca konusunda özel dersler vermiş olup, çeşitli branşlarda web sitesi çevirileri, dergi makale çevirileri yapmıştır. Halen; Almanca dil eğitimi veren kurumlarda TELC sınavı hazırlık kapsamında A1, A2 ve B1 seviyeleri sınıf öğretmenliği de yapmakta olan Öncü, İş Almancası ve Tıp Almancası alanlarında hizmet vermektedir.

oncu-foto

Marcia Hamilton

(Almanca Öğretmeni – Filolog)

Marcia’nın ana dili Almanca, tüm eğitim hayatını Münih’te tamamladı ve 15 yıldan beri B2-C1 seviyesindeki öğrencileri Almanca sertifika sınavlarına hazırlıyor. 3 yılı aşkın süredir de, sadece online ortamda Almanca dersler veriyor.Son 20 yıldır Almanya ve Ekvator arasında mekik dokuyan Marcia, aynı zamanda A1 seviyesinden C2 seviyesine kadar Telc sınav yetkilisi ve sınav değerlendirme lisanslarına sahip. Almanya’daki eğitmenllik kariyerinin yanında, Ekvator’da Universidad de Cuenca’da her seviyede (en çok B2-C1) Almanca dersleri verdi.

blank


ONLINE ALMANCA ÖZEL DERS RANDEVUSU


ONLINE ALMANCA KURSLARIMIZ


BEWERBUNG ALS DEUTSCHLEHRER*IN

Yardıma mı ihtiyacınız var? Whatsapp'dan Yazın!
Konuşma Başlat
Merhaba! WhatsApp'tan destek almak için aşağıdaki yöneticimiz ile görüşebilirsiniz.