fbpx

FL-Deutsch

Biz Kimiz?

FL-Deutsch’un tohumları 2006 yılında atıldı, 2012 yılında Formula Lingua çatısı altında büyüdü, gelişti. 2019 yılından beri de en iyi Almanca eğitmenleri ile Online Almanca eğitimi alanında kurum ve bireylere canlı sanal sınıflarda, iş ve kariyer hedeflerine uygun Almanca online eğitim çözümleri sunuyor. Etkili Almanca Eğitimi ve Almanya Eğitim Danışmanlığı için eğitmenlerimizi tanıyın. Amacımız, dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olan ve hali hazırda yoğun göç alan Almanya’nın dili Almancanın ve Alman kültürünün, Almanca konuşulan bölgelerde iş ve kariyer hedefleri olanlar için online ortamda en doğru, en profesyonel ve günümüz teknolojilerine en uyumlu şekilde, en iyi eğitmen profili ile kişi ve kuruluşlara aktarımını sağlamak.

Alanında uzman en iyi Almanca eğitmenleri

Almancayı bizimle severek öğrenecek ve işini özenle yapan, uluslar arası deneyimlere sahip, kendini Almanca öğretmeye adamış Almanca eğitmenleri ile birçok Almanca sınavına hazırlanabileceksiniz.Eğitmenlerimizin hepsi Almanca eğitimi konusunda profesyonel ve uluslar arası deneyimlere sahip. Beraber çalıştığımız Almanca eğitmenleri kadrosuna her gün yeni takım arkadaşlarımız katılıyor, aşağıdaki listenin yanı sıra, ders rezervasyon sayfamızda da eğitmenlerimize göz atabilirsiniz.
blank

Nevra Atan

Alman filoloğu, Eğitimci, ICF ve AC onaylı Profesyonel Eğitim ve Öğrenci Koçu

Alman Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı mezunu. Ardından Alman ve İngiliz dilleri üzerine İstanbul Üniversitesi ve Ludwig Maximillian Üniversitesinde yüksek lisans çalışmalarına devam etti.

15 yıldan beri eğitmenlik kariyerine devam ediyor. 2012 yılında kurduğu, eğitim ve danışmanlık firması Formula Lingua ile birçok lise, üniversite öğrencisi ve yetişkine Almanca öğretti. Kendisi aynı zamanda ICF ve AC onaylı sertifikaya sahip profesyonel eğitim ve öğrenci koçu.

Alman Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Avusturya Lisesi öğrencilerine Abitur ve Matura hazırlığı konusunda, hem güçlü Almancası hem de edebiyat bilgisi ile uzmanlaştı. Almanya’ya yerleşmek isteyen birçok üniversite öğrencisini ve profesyoneli TestDaf sınavlarına hazırladı. Ve Türkiye’den Almanya’ya uzanan hikayesinde, sayesinde kariyerine yön vermiş yüzlerce insan var.

Yasemin Kaplan

Almanca Eğitmeni

Ana dili Almanca olan Yasemin, 1982 yılında Almanya’nın Hamburg şehrinde doğdu ve tüm eğitim hayatını orada tamamladı. İstanbul’a yerleştiĝi 2011 yılından beri özel Almanca dersleri vermektedir. Yüksek Lisans eğitimini 2009 yılında Freie Universität Berlin, Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Bir yıl Londra’da yaşadı. Medya, Reklamcılık, Tekstil, Dershane gibi farklı alanlarda staj ve iş deneyimleri bulunan Yasemin, Almanca konuşma dersleri, İş Almancası, Almanca Pazarlama ve aynı zamanda DSD hazırlık gibi Almanca sertifika sınavlarına birçok öğrenci hazırlayarak olanların başarı elde etmesinde büyük rol oynadı.

blank

Stephan Finzer

Alman Filoloğu – Öğretim Görevlisi

Stephan, ana dili Almanca olan bir dilbilimci. 6 dil konuşabiliyor. Heidelberg Üniversitesi Germanistik mezunu, Berlin Humboldt Üniversitesi’nde de yıllarca öğretim görevlisi olarak çalıştı, orada aynı zamanda tiyatro bölümünde yöneticilik yaptı. Birçok uluslar arası kuruluşta Almanca eğitmeni olarak çalıştı. İş Almancası, Alman edebiyatı, DSD 2 ve Abitur hazırlık dersleri konusunda kendisi uzman. onları sertifika sınavlarına hazırlamaktadır

Öncü Demirağ

Almanca Eğitmeni

Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra; Marmara Üniversitesi Almanca İşletme bölümünden mezun olmuştur. Türkiye’de Siemens firmasında başladığı iş hayatına daha sonra Almanya’da devam etmiştir. Almanya’da bulunduğu 10 yıl boyunca; çokuluslu şirketlerde çalışmıştır. Çocukluğundan beri yabancı dillere olan merakı ve ilgisi sebebiyle, iş hayatına devam ederken; ayrıca Almanca dilinde yaptığı çevirileri ve redaksiyon çalışmalarını da sürdürmüştür. 2008 yılında Almanya’da Münchner Volkshochschule (MVHS) bünyesinde yetişkinlere yabancı dil öğretimi için eğitmenlik seminerlerini tamamlamış olup yine aynı okul bünyesinde yabancı dil sınıf eğitmenliği yapmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra; Almanca konusunda özel dersler vermiş olup, çeşitli branşlarda web sitesi çevirileri, dergi makale çevirileri yapmıştır. Halen; Almanca dil eğitimi veren kurumlarda TELC sınavı hazırlık kapsamında A1, A2 ve B1 seviyeleri sınıf öğretmenliği de yapmakta olan Öncü, İş Almancası ve Tıp Almancası alanlarında hizmet vermektedir.

blank

Michael Köllner 

Almanca Eğitmeni

Michael Viyana’da doğup büyüdü ve anadili Almanca olup yıllardır Almanca öğretmenliği yapmaktadır.

Bir pedagog olarak anadili Almanca olmayan çocuklara dersler verdi. Almanca öğretmenliği mesleğine kariyerine devam eden Michael , uzun zamandan beri online olarak Bolivya, Filipinler gibi birçok ülkedeki okullarda ve Viyana’daki dil okullarında gençler ve çocuklar için alanında uzman Almanca eğitmenleri ile çalıştı.

Papatya Çağan 

Almanca Eğitmeni

Papatya Çağan  Almanya’da doğdu ve büyüdü. Anadili Almanca. Johannes Gutenberg Mainz Üniversitesinde Lisansını ve Yüksek Lisansını tamamladı. Anadalları Pedagoji ve Özel Eğitim olmakla beraber yıllardır Almanca özel ders öğretmenliği yapıyor. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Almanya’da ve Türkiye’de sosyal alanda çocuk ve genç yaş gruplarıyla farklı projelerde yer aldı. Dilin kültürel ve gelişimsel açıdan önemini baz alarak Almanca özel derslerini öğrenciye göre şekillendirir.

blank

Türkan Bozkır

Almanca Öğretmeni

Almanya doğumlu . İlk ve orta öğrenini Almanya’da tamamladı. Hacettepe Alman Dili ve Edebiyatı bölümü formasyon eğitimiyle birlikte bitirdi. Çeşitli kamu kuruluşlarında ve özel sektörde Almanca öğretmeni olarak çalıştı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Goethe Institut işbirliğiyle düzenlenen ; Türkiye genelindeki Almanca öğretmenlerine Metod ve Teknik seminerlerinde Öğretim üyesi olarak ders verdi.

Langenscheidt yayınevinin kitaplarının içerikleri konusunda öğretmenlere kurslar verdi. Youth, Leonardo Da Vinci , Comenius vb. Avrupa Birliği projelerinde , seminer ve proje liderliği yaptı. Birçok Sosyal Toplum Kuruluşunda gönüllü olarak simultane tercümanlık yaptı.
Almanya’da Humbolt Institut’da öğretmenlik yaptı. Uzaktan  eğitim konusundaki deneyimleriyle birçok insanın yurtdışı kariyerine yön verdi.

Patrick E.

Almanca Öğretmeni

Avusturya’da doğup büyüdü, liseden mezun olduktan sonra Innsbruck Üniversitesi’nde ekonomi ve hukuk okudu ve son olarak UZH – Zürih Üniversitesi’nde işletme hukuku alanında doktorasını yaptı. Kısa bir süre sonra DaF/DaZ çalışmalarını Münih’teki Goethe-Institut’ta tamamladı. Çeşitli dil okullarında yaklaşık 10 yıldır Ortak Avrupa Referans Çerçevesinin tüm seviyelerinde yabancı dil olarak Almanca ve ikinci dil olarak Almanca öğretmektedir. Aynı zamanda, St. Gallen Üniversitesi’nde yönetici adayları için işletme Almancası alanında özel öğretim görevlisi olarak ders verdi. Uzun yıllardır çok sayıda ulusal ve uluslararası şirkette Almanca’nın konuya özgü kelime dağarcığını da öğretmektedir. Ayrıca A1 – C2 Goethe sınav değerlendirme lisanslarına sahiptir.

blank
blank

Ortun Steiner-Ciaffone

Yetişkinler için Almanca Eğitmeni

Ana dili Almanca olan Ortun Viyana’da yaşıyor ve Viyana Üniversitesi Romanistik ve Siyaset Bilimi mezunu olmanın yanı sıra 2004 yılından beri yabancı dil olarak Almanca (DaF / DaZ) dersleri veriyor ve yılında Goethe Enstitüsü’nden Almanca Öğretmeni / İkinci Dil Olarak Almanca Eğitmenliği sertifikasına sahip. 2022 yılında da , Institut EWI’den ‚Yetişkinler için Almanca Eğitmenliği‘ alanında eğitim görerek bu alanda uzmanlaşmıştır. Uzun yıllardan beri yetişkinlere Genel Almanca, İş Almancası, Goethe, Telc, Ösd sınavlarına hazırlık alanlarında, her seviyede (başlangıç seviye de dahil) online Almanca dersleri veriyor. Ortun aynı zamanda, İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca da konuşabiliyor.

Ceyda Sarıyar

Filolog, Almanca Eğitmeni

Almanya’da doğdu ve büyüdü. Hem Almanya hem de Türkiye’de ikamet ediyor. Beş dil konuşabiliyor. Duisburg-Essen Üniversitesinde Almanca öğretmenliği ve İspanyol Dili ve Edebiyatı alanlarında lisansını ve yüksek lisansını tamamladıktan sonra birinci ve ikinci devlet sınavlarını da Almanya’da kazandı. Sanal sınıflarda ders planlama ve uygulama konusunda çeşitli sertifikalara sahip. Her yaş grubuna uygun, uzun yılları aşan Almanca (özel ders) öğretmenlik deneyimine sahip. Öğrencilerini her alana özel hazırlarken, Abitur ve Matura hazırlığı konusunda da Alman dilinin yanı sıra edebiyat alanında da güçlü birikime sahip.

blank

Eğitmen profili ile tanışın

Bir deneme dersi ile alanında Almanca eğitmeleri ile iyi başlangıç yapmaya ne dersiniz?

Almanca online özel dersler

Online Almanca özel derslerimizi görüntüleyin, Almanca özel ders sistemimiz hakkında bilgi edinin.