fbpx

FL-Deutsch

Almanca Konuşma Sınıfı

Önceki yıllarda öğrendiğiniz Almancanızı tazelemek ve dili artık aktif bir şekilde kullanmak mı istiyorsunuz? O zaman Almanca Konuşma Sınıfı tam size göre! Almanca konuşma sınıflarımız, sadece sohbet ortamı olan bir sınıf değil, aynı zamanda kelime, dil bilgisi gibi Alman dilinin önemli bileşenlerini sözlü olarak kullanmanızı sağlar. Ayrıca eğer Goethe, Telc, Ösd, DSD gibi Almanca sertifika sınavlarının sözlü bölümlerine hazırlanma hedefiniz varsa, Almanca konuşma sınıflarımızda, bu sınavların konuşma bölümlerine yönelik kalıp ve ifadelere dair çalışmalar yapılır.

Eğer orta seviye veya üzerinde Almanca biliyorsanız Almanca Konuşma sınıfı programlarımıza katılabilir, böylelikle Almancayı hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Dili iyi şekilde sözlü olarak kullanma ve ana dili Almanca olan biriyle konuşma pratikleri yapmak için doğru yerdesiniz!

Almanca Konuşma pratiğine yönelik eğitimlerimizi bire bir Almanca özel ders ya da küçük grup eğitimleri şeklinde Canlı Sanal Sınıf ortamında gerçekleştiriyoruz.

Almanca Konuşma Sınıfı derslerinde nasıl ilerliyoruz, içerik nasıl?

Anadilinde Ders Veren Eğitmenlerle Almanca konuşmanın keyfine vardığınız ama aynı zamanda dilin birçok alanında da gelişmeler göstermenizi sağlayacak derslere önem veriyoruz.

İhtiyacınıza Yönelik Konular

Gündelik Almanca, İş Almancası ya Tıp Almancası gibi alanlarda, ihtiyaçlarınıza yönelik konuşma pratiği gereksinimi içindeyseniz, ana dili Almanca olan eğitmenimizle, size özel oluşturulduğumuz -içeriklerden, bire bir özel derslerle de faydalanabilirsiniz. Mesela, önemli bir Almanca sunumunuz varsa hazırlanabilirsiniz ya da müşterilerinizle iletişime dair taktikler alabilirsiniz.

Almanca sertifika Sınavlarında Sözlü

Goethe, TELC, ÖSD, DSD 1, DSD 2 ve TestDaF gibi Almanca sertifika sınavlarının sözlü bölümlerinde yönelik cümle kalıpları ve konuşma egzersizleri sunuyoruz. Bu sınavların sözlü kısımlarında başarı sağlamanız için, ana dili Almanca olan eğitmenimiz eşliğinde ders içinde size pratik imkanı veriyoruz.

En İyi Materyaller

Materyal olarak hem kendi materyallerimizi hem de Hueber ve Klett yayınlarının konuşma ile ilgili kitaplarını kullanıyoruz. Bire bir Almanca özel ders aldığınızda, ihtiyaçlarınıza yönelik materyalleri oluşturuyoruz. Aynı zamanda, her ne olursa olsun, iyi bir kelime dağarcığı ve sağlam bir dil bilgisi temeline sahip olmanız gerektiği için bu konuda da egzersizler sunuyoruz.

Almanca Sertifika Sınavlarının Konuşma Bölümlerine Yönelik İçerikler

Günlük sohbetlerde Almancanın akıcılığının yanı sıra, Almanca konuşma sınıflarında, Goethe, TELC, TestDaF, ÖSD sınavlarının B1 ve üzeri seviyeleri için olan sözlü uygulamalarının içeriklerine de Almanca konuşma sınıflarımızda özellikle yer veriyoruz.
Bu gibi Almanca sertifika sınavların ortak özellikleri olan, düşüncelerini ifade etme ve savunma (Stellungnahme), bir fikrin avantajları ve dezavantajlarını sunma (Vor- und Nachteile), grafik anlatıp yorumlama, sunum yapma gibi konuşma egzersizlerini, derslerimizde pratik ediyoruz. Amaca yönelik olan bu çalışmalarda, sınavda sözlü olarak kullanılması beklenen kalıpları öğrencilerimize benimsetiyoruz.

Almanca Konuşma Sınıfına Kaydol

Ücretsiz Almanca Seviye Belirleme Sınavı

Almanca Özel Ders Üyeliği

Aylık özel ders paketleri ile randevularını oluştur, eğitmenleri dene.

Eğitmenleri İncele

Her biri alanında uzman, ana dil seviyesinde Almanca bilen ve 10 yılı aşkın süredir deneyimli eğitmen

Deneme Dersi ile bizimle tanış

Deneme dersi ile hem ihtiyaçlarını belirle, hem de eğitmenimizle tanışarak ders programını belirle

Almanca eğitimlerimize dair başka sorularınız mı var?

Eğitmenlerimiz, iptal ve ödeme koşulları, içerikler ve sınav hazırlıkları gibi sorularınızı cevapladık.