fbpx

FL-Deutsch

KAYIT İPTAL ŞARTLARI (CAYMA HAKKI):

1- fl-deutsch.com web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2- ONLİNE GRUP DERSİ İPTAL VE İADE ŞARTLARI

2.1. Online grup derslerimizin hepsi ve katılım şartları (seviye, ders saati, eğitmen, ders içerikleri vb) online Almanca kursu kayıt sayfamızda açıklanmıştır. İlgilendiğiniz kursun ‘bilgi al’ kısmına tıkladığınızda kurs şartlarını detaylı bir şekilde okuyup satın alabilirsiniz. Sitemizden online grup dersi satın aldığınız takdirde, bu şartları okumuş ve anlamış sayılırsınız. Bu sayfada bilgilerinize sunulmuş olan online grup derslerinin ‘Bilgi Al’ kısmında, bazılarının başlangıç tarihi belirli olmakla birlikte bazılarının tarihi, katılımcı sayısına bağlı olarak belirli değildir.

2.2. Online Almanca kursu kayıt sayfamızda, satın aldığınız kursun başlangıç tarihi ‘Bilgi Al’ kısmında yazılı olarak bilgilerinize sunulmuş ise ve kurs ‘Bilgi Al’ kısmında vaadedilen tarihte 2 hafta (14 gün) geçmesine rağmen başlamamışsa, yapmış olduğunuz ödemenin tamamamı, info@fl-deutsch.com adresine mail yoluyla faturanızla beraber yapacağız iptal başvurusunun ardından 15 gün içinde yapılır.

2.3.Online Almanca kursu kayıt sayfamızdan satın aldığınız online grup dersinin, yeterli katılımcı sayısına ulaşılmasına bağlı olarak, net bir başlangıç tarihi kursun açıklamasının yer aldığı ‘bilgi al’ kısmında yer almıyorsa;

2.3.1. Kurs ödemenizin üzerinden, eğer 1 aydan uzun süre geçmemişse, satın alma esnasında sizden ön kayıt için talep edilen depozito ödemesi hiç bir şekilde iade edilmez.

2.3.2. Tarihi online rezervasyon sayfamızda yer alan ‘bilgi al’ bilgi al’ kısmında tarihi henüz belirlenmemiş kursun satın aldığınız tarihin üzerinden 1 ay geçmiş olmasına rağmen henüz başlamaması durumu dışında, yapmış olduğunuz depozito ödemesinin tamamı, info@fl-deutsch.com adresine mail yoluyla faturanızla beraber yapacağınız iptal başvurusunun ardından 15 gün içinde yapılır.

2.4. Satın alınan online kurs derslerinin vaadedilen tarihte başlamaması veya başlangıç tarihi, yeterli katılımcı sayısına ulaşılıp ulaşılmamasına bağlı olarak belirlenmemiş olan bir kursu satın almanızın üzerinden, 1 ay geçmesine rağmen henüz derslerin başlamamış olması durumunun dışında, kayıt iptali ve ödemenin tamamının iade edilmesi (sadece gerçekleşmeyen derslerin ücreti iade edilir, hiç bir zaman gerçekleşmiş derslerin iadesi yapılmaz) ancak info@fl-deutsch.com adresine hastane raporu ile ibraz edilmesi şartıyla hastalık ve mücbir sebeplerde mümkündür. Bu şartların dışında herhangi bir sebeple iptal hakkı bulunmamaktadır ve herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

2.5. Online grup dersi satın aldıktan sonra kayıt dondurulması ancak info@fl-deutsch.com adresine hastane raporu ile ibraz edilmesi şartıyla hastalık ve mücbir sebeplerle mümkündür.

2.6. FL Deutsch, kaliteli eğitim standartlarını ve öğrencilerin olumlu öğrenme koşullarını korumak sözüyle, online grup derslerde eğitmen ve materyal değişikliği yapma hakkına sahiptir. Materyal veya eğitmen değişikliği sebebiyle, kurs iptali, kaydın dondurulması veya iade ödemesi gerçekleştirilmesi mümkün değildir.

2.7. FL Deutsch, kursiyerlerinin yanı sıra eğitmenlerinin de hakkını ve olumlu mesleki koşullarını korumakla yükümlü olduğundan, kursiyer tarafından eğitmenlerimize ders esnasında ya da ders dışında etik olmayan bir biçimde davranılması durumunda veya eğitmenlerimize FL Deutsch dışında gerçekleşecek ek bir kurs ya da özel ders talebinde bulunulması durumunda, öğrencinin kaydını iptal etme, websitemizde öğrenci girişini engelleme ve yaptığı kurs ödemesini (yapılmayan dersler de dahil) iade etmeme hakkına sahiptir.

2.8. Kurslarımıza ek olarak sunduğumuz online Almanca egzersiz platformumun kursiyer tarafından erişimi, kurs bitiminin ardından eğer katılımcı 5 gün içinde başka bir kursumuza kayıt olmazsa, kesilir ve öğrencinin platformumuzdaki tüm verileri geri dönmemek üzere silinir. 

3. ONLINE ALMANCA ÖZEL DERS PAKETLERİ İPTAL VE İADE ŞARTLARI

3.1. book.fl-deutsch.com sayfamızda online Almanca deneme dersi ve aylık özel ders paketleri şartları ve ücretleri ile beraber, aynı zamanda eğitmenlerimiz özgeçmişleri ve online takvimleri ile tarafınıza sunulmuştur. book.fl-deutsch.com üzerinden yapılacak tüm ders rezervasyonları ve eğitmen seçimi kursiyer tarafından gerçekleştirilir. Bu sayfamız üzerinden, kursiyer kendisine özel kullanıcı girişiyle, kendi derslerini yönetme (iptal, eğitmen değiştirme, yeni rezervasyon) , rezervasyonlarını oluşturma ya da iptal etme, kalan ders haklarını son kullanım tarihi ile beraber takip etme sorumluluğuna sahiptir.

3.2. FL Deutsch, Almanca özel ders rezervasyon teyidi, ders tarihi ya da eğitmeni değişiklikleri ya da ders iptali bildirimlerini, kursiyerlere kayıt esnasında girişini yaptıkları mail adresine eposta ileterek gerçekleştirir. Kayıt esnasında, kursiyer mail adresini eksik ya da hatalı girmesi durumunda, bilgilendirme maillerinin ulaşmaması kursiyerin sorumluluğundadır.

3.3. book.fl-deutsch.com üzerinden, aynı kişi tarafından sadece 1 adet deneme dersi satın alınabilinir.

3.4. book.fl-deutsch.com üzerinden aylık özel ders paketi satın alındığında, ders haklarının sitede ibraz edilmiş sürede bitirilmesi gerekmektedir. Yani 1 ayda 12 ders paketi satın alındığında, 1 ay içinde bitirilmeyen dersler, bir sonraki aya hiç bir şekilde devredilemez ya da kursiyere (info@fl-deutsch.com adresine hastane raporuyla ibraz edilmesi şartıyla hastalık ya da mücbir sebep durumları dışında) gerçekleşmemiş derslerin herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Aylık Almanca özel ders paketinde gerçekleşmemiş derslerin ücret iadesi, sadece hastane raporuyla kanıtlanmış hastalık durumunlarında ve mücbir sebeplerle mümkündür.

3.5. book.fl-deutsch.com üzerinde tüm kursiyer ihtiyaçları için yeterli sayıda, çeşitli ajandalara sahip bir eğitmen kadrosu sunulmuştur ve bu eğitmenler, uluslar arası standartlarda tecrübelere sahiptir. Dolayısıyla kursiyerin, farklı eğitmen ve ders zamanı seçenekleri ile dil eğitimi görebilmesi mümkündür. Bu bakımdan, aylık özel ders paketi satın alınıp kursiyer tarafından belirli bir eğitmenle bir süre derslere devam edilmesi fakat eğitmenin FL Deutsch tarafından, akademik ya da eğitmenin iş, görev değişikleri sebepleri gösterilerek değiştirilmesi hakkı mevcuttur ve aylık ders paketinin iptali ve ücret iadesi mümkün değildir, fakat o süre zarfındaki kalan ders hakkı, kursiyer tarafından, kursiyerin belirleyeceği bir kişiye devredilebilir.

3.6. Kursiyerin, özel ders rezervasyon hatırlama maili, dersten 3 saat önce sistem tarafından otomatik olarak info@fl-deutsch.com mail adresi üzerinden iletilmektedir. Kursiyer, dersi ders başlamadan en geç 4 saat öncesine kadar iptal edebilir ya da randevu zamanını değiştirebilir. Tüm ders iptal ve yeniden rezervasyon işlemleri, kursiyer tarafından, kendisine özel girişi ile book.fl-deutsch.com websitesi üzerinden gerçekleştirilir. Aksi durumlarda ders yapılmış sayılır.

3.7. Kursiyer, derse geç katıldığında derse ek bir telafi süresi eklenmez. Eğitmen, kursiyeri ders başlangıç zamanına takiben 15 dakika bekler, 15 dakika geçmesine rağmen kursiyer derse gelmemişse, eğitmen toplantıyı kapatma hakkına sahiptir.

3.8 Eğitmen, derse geç kaldığında ya da derse katılamadığında gerçekleşemeyen ders FL Deutsch tarafından en kısa sürede telafi edilir.

3.9. FL Deutsch’un, eğitim standartlarını koruduğu her hangi bir eğitmen kursiyere sağlayamadığı durumlarda, gerçekleşmeyen tüm derslerin ücreti 15 gün içinde kursiyere iade edilir.

3.10. FL Deutsch, kursiyerlerinin yanı sıra eğitmenlerinin de hakkını ve olumlu mesleki koşullarını korumakla yükümlü olduğundan, kursiyer tarafından eğitmenlerimize ders esnasında ya da ders dışında etik olmayan bir biçimde davranılması durumunda veya eğitmenlerimize FL Deutsch dışında gerçekleşecek ek bir kurs ya da özel ders talebinde bulunulması durumunda, öğrencinin kaydını iptal etme, websitemizde öğrenci girişini engelleme ve yaptığı kurs ödemesini (yapılmayan dersler de dahil) iade etmeme hakkına sahiptir.

3.11. Özel derslerimize ek olarak sunduğumuz online Almanca egzersiz platformumun kursiyer tarafından erişimi, özel ders paketinin bitiminin ardından eğer katılımcı 5 gün içinde ders paketini yenilemezse, kesilir ve öğrencinin platformumuzdaki tüm verileri geri dönmemek üzere silinir. 

3.12. book.fl-deutsch.com websitesi üzerinden, aylık özel ders paketi satın alma esnasında, kursiyer kredi kartını, yinelenen ödemeler için kaydettiğinde, aylık ders paketi otomatik olarak her ay yinelenir. Bunun için kursiyere önceden ek bir bildirim yapılmaksızın, ödeme tarihi geldiğinde, kayıt ettiği kredi kartından aylık özel ders paketi bedeli ödemesi otomatik olarak alınır. Ders paketinin aylık olarak yinelenmesini arzu etmeyen kursiyer, aylık ders paketini ilk satın aldığı esnada kredi kartını ‘yinelenen üyelik’ ya da ‘yinelenen ödeme’ kutucuklarını işaretleyerek kaydetmemelidir. Aksi takdirde, ödemenin iadesi ve aylık ders paketinin iptali söz konusu değildir. Ancak ödemesi otomatik olarak alınıp yenilenen aylık özel ders paketi, kursiyerin ödeme tarihinin ardından 3 gün içinde, info@fl-deutsch.com mail adresine yazılı olarak yapacağı itiraz talebiyle, hiç bir ders hakkı kullanmamış olması şartıyla, yerine başka bir kursiyer getirmesi mümkünse devredilebilir. Yinelenen aylık Almanca ders paketinin iptali, book.fl-deutsch.com sitesi üzerinden, kursiyer tarafından hesabına giriş yapılarak iptal edilebilir. Yinelenen aylık ders paketinin ödeme iptali book.fl-deutsch.com websitesi üzerinde kullanıcı girişi olan kursiyere aittir.

3.13. Satın alınan aylık özel ders paketinden sadece 1 kursiyer faydalanabilir. Tek bir ders paketinin bir kaç kursiyer tarafından kullanılması mümkün değildir. 

4. Ek Şartlar:

4.1 Canlı sanal sınıf üzerinden hem bire-bir hem de grup derslerimizin ses ve video kaydı kesinlikle tutulmamaktadır. Fl-deutsch.com’un sunduğu derslerin gizlice kaydı ve çoğaltılması durumunda yasal işlem başlatılır.
 
4.2. FL Deutsch Almanca egzersiz platformunda yer alan egzersizlerin çoğaltılması, dağıtılması, internet ortamında herhangi bir yerde sergilenmesi durumunda FL Deutsch gerekli yasal haklarını arayacaktır.
 
4.3. Sertifika, seviye ve diğer koşullar hakkında ek bilgi için Sıkça Sorulan Sorular sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Cayma ve iptal hakkı bildirimlerini yapacağınız elektronik adres:

info@fl-deutsch.com