fbpx

FL-Deutsch

Profesyonel olarak Almanca konuşulan ortamlarda iş hayatınızı sürdürmek ya da Almanca konuşan ülkeler ile iş ilişkilerine sahip mi olmak istiyorsunuz? İş Almancası ders programlarımıza katılabilirsiniz! İş Almancası derslerimizin hepsi, hem Almanca bilen hem de Alman iş dünyasında profesyonel tecrübeye sahip eğitmenlerimizle, online canlı Almanca derslerle gerçekleşir.

İş Almancası derslerimizde, iş dünyasında gerekli olan tipik Almanca kalıpları size öğretiyoruz. Bunun yanı sıra iş alanındaki gerekli kelime dağarcığı konusunda metin okumaları ve dinleme egzersizleri gerçekleştiriyoruz.

Toplantılar, sunumlar, iş hakkında yazışmalar, şirketlerdeki bölümler ve çalışma alanları gibi zengin bir içeriğe sahip olan ve aynı zamanda size Almanya’da ve/veya Avusturya’da iş kültürünü size aktaran iş Almancası programımız ile kariyerinizde ilerleyin!

İş Almancası / Deutsch für den Beruf

İş Almancası Derslerimizde Nasıl İlerliyoruz?

Almanca ön bilginizi kelime ve dilbilgisi bakımından test eden, kendi geliştirdiğimiz online Almanca sınavımız ile ölçüyoruz. Bu sınav sonucuna göre de, eğer B1 seviyesinin üzerinde Almanca bilgisine sahipseniz, iş hayatınıza yönelik online Almanca özel ders programı ya da varsa iş hayatına yönelik açık sınıfta online Almanca kursu derslerimize sizi yönlendiriyoruz. Eğer B1 seviyesinin altında bir Almanca ön bilginiz varsa, Almancada hızla ilerlemenizi sağlayacak Almanca özel ders ya da grup derslerimize katılabilirsiniz. Siz belirli bir ilerleme kaydettikten sonra, iş dünyasında dair metini kelime ve diyalog çalışmaları içeren özel ders ya da grup derslerimize katılabilirsiniz.

Eğer kurum içi kapalı grupta Almanca eğitimi bizden almak isterseniz, Şirket için Almanca sayfamıza göz atabilirsiniz.

İş Almancası Derslerinde İçerik nasıl?

İş Almancası için standart olarak belirlediğimiz özel ders ve grup dersi içeriklerimiz mevcut. Ayrıca, İş Almancası dersleri şirket içi gruplara ya da kişilere özel olarak tasarlanabildiği için eksikleriniz ve hedefleriniz doğrultusunda içerikler güncellenebilir, eğitimin bazı alanlarına ağırlık verilebilir.

İş Almancası derslerimiz profesyonel hayatta Almanca dilini en doğru şekilde kullanmanıza yarayacak şekilde tasarlanmıştır. Derslerde, sadece Almanca iş dünyasından belli kalıp ve ifadeler tekrarlanmamaktadır, aynı zamanda Alman iş kültürüne dair tecrübeler de paylaşılmaktadır. Katılımcıların, Alman iş ortakları ile Almanca dilinde daha özgüvenli ve rahat iletişim kurmaları hedeflenmektedir.

Almanca sunum yapma, mail yazma, Almanca pazarlama, Almanca müşterilerle iletişim kurma gibi alanlarda kullanılan tipik ifade ve cümle kalıplarının kazanımı için hem kendi materyallerimizi hem de Hueber, Klett gibi seçkin Alman yayınevlerinin Deutsch für Beruf için oluşturduğu materyalleri kullanıyoruz.

Sözlü

İş tanımı ve iş görüşmeleri, ürün ve firma tanıtma, sunum, grafik yorumlama, telefon konuşmaları, iş arkadaşları ve müşterilerle diyalog, iş yerinde günlük iletişim

Yazılı

İş hayatında yazılı iletişim, mail ve rapor hazırlama üzerine metin üretme çalışmaları. Yazılı iletişimde kullanılan Almanca kalıpların benimsenmesi.

Kelime Dağarcığı

Meslekler, çalışma alanları, şirket yapısı, organizasyonu ve departmanları, Almanca iş terimleri

Okuduğunu Anlama

Alman finans dergi ve gazetelerinden alıntı metinler üzerinde çalışma, mümkünse sizin iş hayatınıza dair gerçek materyaller

Dil Bilgisi

Nebensaetze, Passiv, Konjunktiv I und II, Zeitadverbien, Gerundium, Textbausteine, Wortbildung, Verben mit Praepositionen, Nominalisierung, Verbalisierung

Dinleme

İş hayatındaki rutin durumları ve uzun sunumları anlama üzerine etkinlikler

Almanca Özel Ders

Özellikle Almancada belli alanlarda kendinizi geliştirmek, hızlı bir şekilde yol kat etmek ve ajandanıza uygun bir ders takvimi belirmek için en ideal seçenektir.

Online Almanca Kursu

Almanca seviyenize ve öğrenme amaçlarınıza uygun düştüğü takdirde 5-7 kişiden oluşan açık sınıflarımızda eğitim görebilirsiniz.

Öğrencilerimize Almanca egzersiz uygulamamız hediye!
7/24 istediğiniz yerden Almanca pratik yapın, hızla ilerleyin!

Canlı dersler ve ana materyallerin yanı sıra, eğitmenimizin platform üzerinden size özel atadığı ödevlerin takibi + sınıf içi uygulama üzerinden oyunlar, videolar

Kelime, dilbilgisi, okuma, dinleme, metin üretme ve konuşma becerilerinizi geliştirmenize yönelik uygulama desteği ile bol egzersiz yapın!

blank

Ücretsiz Almanca Seviye Belirleme Sınavı

Almanca eğitimlerimize dair başka sorularınız mı var?

Eğitmenlerimiz, iptal ve ödeme koşulları, içerikler ve sınav hazırlıkları gibi sorularınızı cevapladık.