fbpx

FL-Deutsch

Tıp Almancası Programları | Deutsch Für Mediziner

Doktorlar için Almanca ya da başka bir deyişle tıp Almancası ders programları tam da hedeflerinize yönelik! Doktorsunuz ve Almanya’da çalışmak mı istiyorsunuz? Almanya’da iş hayatınıza devam edebilmek ve hastalarla iletişim kurabilmek için orta seviye veya üzerinde Almanca bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Ayrıca tabii ki de B2 sınavını başarı ile geçmeniz! Tıp Almancası programlarımız ile bunu başarabilirsiniz!

Doktorlar için Almanca derslerinde nasıl ilerlediğimizi size şu şekilde sıralayalım:

  • Eğer Almanca biliyorsanız, ilk olarak online olacak şekilde size Almanca seviye belirleme sınavı yapıyoruz.
  • Eğer Almanca seviyeniz B1 seviyesinin üzerinde ise Tıp Almancası programımıza başlayabiliriz. B1 seviyesine henüz ulaşmış değilseniz, sorun değil, Online Almanca özel ders alabilir ve kısa sürede bu seviyeye ulaşabilirsiniz!
  • Doktorlar için Almanca derslerimizi dilerseniz bire bir dilerseniz de kapalı veya açık sınıflarda alabilirsiniz. Online Almanca kurslarımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Sağlık Çalışanları için Almanca 

  • Gerek Hueber, gerekse Klett gibi yabancılar için Almanca konusunda uzmanlaşmış Alman yayın evlerinin ve bunun dışında, kendi materyallerimizin eşliğinde, hem yazılı hem de sözlü Almanca becerilerinizi geliştiren, Almancanızı iş ortamında rahatlıkla kullanmanızı hedefleyen bir programdır.
  • Almanya’da doktorluk yapabilmeniz için önemli olan B2 sertifikasına sahip olmanızdır. B2 seviyesine ulaşabilmek için isterseniz özel ders isterseniz grup derslerimizle ilerleyebilirsiniz. Tüm Almanca derslerimizde, Almanca sertifika sınavlarına yönelik, hem konuşma, hem dinleme, hem okuduğunu anlama hem de yazma bölümlerine yönelik pratikler yapıyoruz. Temelde bir Almanca dil bilgisi sorununuz varsa, zengin kaynaklarımızla bol bol egzersizler yapmanızı sağlıyoruz.

Tıp Almancası (Sağlık çalışanları için Almanca) derslerinde nasıl ilerliyoruz, içerik nasıl?

Programlarımızın hepsi kişiye ve gruplara özel olarak tasarlanabildiği için eksikleriniz ve hedefleriniz doğrultusunda içerikler güncellenebilir, eğitimin bazı alanlarına ağırlık verilebilir. Hastalarla diyaloglardan, konferans konuşmalarına kadar sizin Almanca olarak iletişim becerilerinizi geliştirmeyi amaçlayan programımızın içeriği ana hatları ile şu şekildedir:

Sözlü İletişim

Muayene, vaka sunumu, konferans, hasta ve meslektaşlarla yapılacak diyalog çalışmaları.

Yazılı İletişim

Doktorlar için B2 sınavına yönelik yazılı iletişim egzersizleri

Kelime Dağarcığı

Anatomi, hastalıklar, tedaviler, ilaçlar / ilaç, laboratuvar personeli ve tıp alanında malzemeleri, teknik terimler

Okuduğunu Anlama

B2 sınavına yönelik okuduğunu anlama çalışmaları

Dil Bilgisi Çalışmaları

Passiv, Konjunktiv I und II, Zeitadverbien, Gerundium, Textbausteine

Dinleme Egzersizleri

Rutin durumları ve daha uzun sunumları anlama

Tüm Online Almanca Derslerimizi İnceleyin

Almanca Özel Ders

Özellikle Almancada belli alanlarda kendinizi geliştirmek, hızlı bir şekilde yol kat etmek ve ajandanıza uygun bir ders takvimi belirmek için en ideal seçenektir.

Online Almanca Kursu

Almanca seviyenize ve öğrenme amaçlarınıza uygun düştüğü takdirde 5-7 kişiden oluşan açık sınıflarımızda eğitim görebilirsiniz.

Öğrencilerimize Almanca egzersiz uygulamamız hediye!
7/24 istediğiniz yerden Almanca pratik yapın, hızla ilerleyin!

Canlı dersler ve ana materyallerin yanı sıra, eğitmenimizin platform üzerinden size özel atadığı ödevlerin takibi + sınıf içi uygulama üzerinden oyunlar, videolar

Kelime, dilbilgisi, okuma, dinleme, metin üretme ve konuşma becerilerinizi geliştirmenize yönelik uygulama desteği ile bol egzersiz yapın!

blank

Ücretsiz Almanca Seviye Belirleme Sınavı

Almanca eğitimlerimize dair başka sorularınız mı var?

Eğitmenlerimiz, iptal ve ödeme koşulları, içerikler ve sınav hazırlıkları gibi sorularınızı cevapladık.