fbpx

Tıp Almancası Programları | Deutsch Für Mediziner

Doktorlar için Almanca ya da başka bir deyişle tıp Almancası derslerimiz tam da hedeflerinize yönelik! Doktorsunuz ve Almanya’da çalışmak mı istiyorsunuz? Almanya’da iş hayatınıza devam edebilmek ve hastalarla iletişim kurabilmek için orta seviye veya üzerinde Almanca bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Ayrıca tabii ki de B2 ya da ‘Deutsch für Medizin und Pflege’ sınavını başarı ile geçmeniz! Tıp Almancası programlarımız ile bunu başarabilirsiniz!

Doktorlar için Almanca derslerinde nasıl ilerlediğimizi size şu şekilde sıralayalım:

 • Eğer Almanca biliyorsanız, ilk olarak online olacak şekilde size Almanca seviye belirleme sınavı yapıyoruz.
 • Eğer Almanca seviyeniz B1 seviyesinin üzerinde ise Tıp Almancası programımıza başlayabiliriz. B1 seviyesine henüz ulaşmış değilseniz, sorun değil, Online Almanca özel ders alabilir ve kısa sürede bu seviyeye ulaşabilirsiniz!
 • Doktorlar için Almanca derslerimizi dilerseniz bire bir dilerseniz de kapalı veya açık sınıflarda alabilirsiniz. Online Almanca kurslarımızı buradan inceleyebilirsiniz.
Tıp Almancası Programları | Deutsch Für Mediziner

Doktorlar için Almanca Ders Programı

 • Gerek Hueber, gerekse Klett gibi yabancılar için Almanca konusunda uzmanlaşmış Alman yayın evlerinin ve bunun dışında, kendi materyallerimizin eşliğinde, hem yazılı hem de sözlü Almanca becerilerinizi geliştiren, Almancanızı iş ortamında rahatlıkla kullanmanızı hedefleyen bir programdır.
 • Almanya’da doktorluk yapabilmeniz için önemli olan B2 sertifikasına sahip olmanızdır. B2 seviyesine ulaşabilmek için isterseniz özel ders isterseniz grup derslerimizle ilerleyebilirsiniz. Tüm Almanca derslerimizde, Almanca sertifika sınavlarına yönelik, hem konuşma, hem dinleme, hem okuduğunu anlama hem de yazma bölümlerine yönelik pratikler yapıyoruz. Temelde bir Almanca dil bilgisi sorununuz varsa, zengin kaynaklarımızla bol bol egzersizler yapmanızı sağlıyoruz.

Tıp Almancası (Doktorlar için Almanca) derslerinde nasıl ilerliyoruz, içerik nasıl?

Programlarımızın hepsi kişiye ve gruplara özel olarak tasarlanabildiği için eksikleriniz ve hedefleriniz doğrultusunda içerikler güncellenebilir, eğitimin bazı alanlarına ağırlık verilebilir. Hastalarla diyaloglardan, konferans konuşmalarına kadar sizin Almanca olarak iletişim becerilerinizi geliştirmeyi amaçlayan programımızın içeriği ana hatları ile şu şekildedir:

Sözlü

Anamnez, muayene, vaka sunumu, konferans, hasta ve meslektaşlarla yapılacak diyalog çalışmaları.

Okuduğunu Anlama

Tıp ile ilgili rutin metinler ve yayınlar

Yazılı

İş hayatında yazılı iletişim

Dil Bilgisi

Nebensaetze, Passiv, Konjunktiv I und II, Zeitadverbien, Gerundium, Textbausteine

Kelime Dağarcığı

Anatomi, hastalıklar, tedaviler, ilaçlar / ilaç, laboratuvar personeli ve tıp alanında malzemeleri, teknik terimler

Dinleme

Rutin durumları ve daha uzun sunumları anlama

Tıp Almancası Programları | Deutsch Für Mediziner

Vaktiniz mi dar? Doktorlar için Zoom üzerinden Almanca Özel Ders

Nerede olursanız olun bu Almanca öğrenmenize engel değil. Canlı sanal sınıf ortamında Almanca sınavlara hazırlanın, bol bol konuşma pratiği yapın!

  Yardıma mı ihtiyacınız var? Whatsapp'dan Yazın!
  Konuşma Başlat
  Merhaba! WhatsApp'tan destek almak için aşağıdaki yöneticimiz ile görüşebilirsiniz.