fbpx

FL-Deutsch

Abitur Hazırlık

Almanca Abitur hazırlık ve Matura derslerimiz, Alman ve Avusturya Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi okul müfredatına uygun bir biçimde, Alman edebiyatını ve Almanca metin üretmeyi kapsayan eğitim içeriğine sahiptir.

Bu dersler Almanca bilgisinin ötesinde, yüksek entelektüel birikime sahip, bu tarz okullardan mezun, filoloji eğitimli kişiler tarafından verilmelidir, çünkü söz konusu olan sadece klasik bir Almanca dersi değildir. Öğrenciler güçlü argumantasyonu, metin incelemeyi, edebiyatı, felsefeyi ve de düşünmeyi öğrenmelidir..

Türkiye’de sadece İstanbul Özel Alman Lisesi, Sankt Georg Avusturya Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin girmeye hak kazandığı sınavlar olan Abitur ve Matura sınavları klasik yazılı ve sözlü sınavlardır.
Bu sınavların en önemli özelliği öğrencinin tüm derslerde iyi bir analiz yeteneğine sahip olup üst bir Almanca seviyesi ile performans göstermesidir.

Abitur ve Matura’da başarı sağlayabilmek için özellikle Almanca, İngilizce ve Matematik derslerinde iyi performans gösterilmesi gerekmektedir. Özellikle dil derslerinde ileri seviyede dil bilgisi, kelime dağarcığı, uzun metinleri okuyup anlama gibi beceriler üst düzeyde olmalıdır.

Abitur’dan veya Matura’dan alınan Almanca notu üniversite seçiminde önemli bir rol oynamaktadır, Almanya’da üniversite seçimini konusunda bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

matura abitur hazırlık

Abitur hazırlık programları nasıldır?

Eğitmen profilimiz Alman ekolünden gelen profesyonellerden oluştuğu için Matura ve Abitur hazırlık konusunda öğrencilere 17 yıldan beri en iyi şekilde destek olmaktayız.

Almanca Dilbilgisi ve Kelime

Öğrencinin uzun ve karmaşık edebi metinleri anlamak ve kendini yazılı ve sözlü olarak ifade etmekle ilgili sorunları varsa en kısa sürede Almanca dil bilgisi ve kelime güçlendirme çalışmaları yapılır.

Edebiyat Metin Okuma

Öğrenci için bu hazırlık sürecinde çok okuması ve çok yazması gerekmektedir. Bu bakımdan Alman yazın dünyasından gerekli şiir, kısa öykü vb. okumaları gerçekleştirilerek öğrenciye Almanca edebiyat okuma alışkanlığı sağlanır ve kelime dağarcığı geliştirilir.

Alman Edebiyatı

Edebi makale, roman, kısa öykü, fabl gibi çeşitli metin türleri derslerde işlenir. Bunun yanı sıra 17. Yüz yıldan günümüze kadar Alman edebiyat dersleri verilir.

Almanca Yazılı İfade

Tüm bu bilgilerle beraber, öğrencinin uzun bir analiz metni yazması beklenildiğinden, öğrencinin hem edebiyat bilgilerini aktardığı yazılı ifade çalışmaları yapılır.

Online Matura & Abitur Hazırlık Dersleri

Alman eğitim sisteminde yoğun ders programları ile uğraşırken, öğrenciler neden yolda zaman kaybetsinler? Akıllı tahtalı, konu anlatımlı ve yüz yüze eğitimden farkı olmayan teknolojisi ile Alman, Avusturya, İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri için Almanca Abitur hazırlık ve Matura hazırlık derslerimiz Alman Lisesi mezunu uzman filolog eğitmenimiz ile online olarak da öğrencilerimizle!

 

 

 

Abitur Hazırlık ve Matura Hazırlık için derslerimiz

 

1-1 Almanca Abitur özel derslerimizi deneyimlemek için, Alman Lisesi mezunu eğitmenimizlerden online randevu alabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra tüm ders giriş bilgileri ve seviye tespit sınavımız mailinize otomatik ulaşacaktır.
blank

Nevra Atan

Alman filoloğu, Eğitimci, ICF ve AC onaylı Profesyonel Eğitim ve Öğrenci Koçu

Alman Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı mezunu. Ardından Alman ve İngiliz dilleri üzerine İstanbul Üniversitesi ve Ludwig Maximillian Üniversitesinde yüksek lisans çalışmalarına devam etti.

15 yıldan beri eğitmenlik kariyerine devam ediyor. 2012 yılında kurduğu, eğitim ve danışmanlık firması Formula Lingua ile birçok lise, üniversite öğrencisi ve yetişkine Almanca öğretti. Kendisi aynı zamanda ICF ve AC onaylı sertifikaya sahip profesyonel eğitim ve öğrenci koçu.

Alman Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Avusturya Lisesi öğrencilerine Abitur ve Matura hazırlığı konusunda, hem güçlü Almancası hem de edebiyat bilgisi ile uzmanlaştı. Almanya’ya yerleşmek isteyen birçok üniversite öğrencisini ve profesyoneli TestDaf sınavlarına hazırladı. Ve Türkiye’den Almanya’ya uzanan hikayesinde, sayesinde kariyerine yön vermiş yüzlerce insan var.