fbpx

Abitur / Matura Hazırlık

Abitur Hazırlık

Almanca Abitur hazırlık ve Matura derslerimiz, Alman ve Avusturya Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi okul müfredatına uygun bir biçimde, Alman edebiyatını ve Almanca metin üretmeyi kapsayan eğitim içeriğine sahiptir.

Bu dersler Almanca bilgisinin ötesinde, yüksek entelektüel birikime sahip, bu tarz okullardan mezun, filoloji eğitimli kişiler tarafından verilmelidir, çünkü söz konusu olan sadece klasik bir Almanca dersi değildir. Öğrenciler güçlü argumantasyonu, metin incelemeyi, edebiyatı, felsefeyi ve de düşünmeyi öğrenmelidir..

Türkiye’de sadece İstanbul Özel Alman Lisesi, Sankt Georg Avusturya Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin girmeye hak kazandığı sınavlar olan Abitur ve Matura sınavları klasik yazılı ve sözlü sınavlardır.
Bu sınavların en önemli özelliği öğrencinin tüm derslerde iyi bir analiz yeteneğine sahip olup üst bir Almanca seviyesi ile performans göstermesidir.

Abitur ve Matura’da başarı sağlayabilmek için özellikle Almanca, İngilizce ve Matematik derslerinde iyi performans gösterilmesi gerekmektedir. Özellikle dil derslerinde ileri seviyede dil bilgisi, kelime dağarcığı, uzun metinleri okuyup anlama gibi beceriler üst düzeyde olmalıdır.

Abitur’dan veya Matura’dan alınan Almanca notu üniversite seçiminde önemli bir rol oynamaktadır, Almanya’da üniversite seçimini konusunda bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Abitur / Matura Hazırlık

Eğitmen profilimiz Alman ekolünden gelen profesyonellerden oluştuğu için Matura ve Abitur hazırlık konusunda öğrencilere 16 yıldan beri en iyi şekilde destek olmaktayız.

Abitur / Matura programları nasıldır?

Güçlendirme

Öğrencinin uzun ve karmaşık edebi metinleri anlamak ve kendini yazılı ve sözlü olarak ifade etmekle ilgili sorunları varsa en kısa sürede Almanca dil bilgisi ve kelime güçlendirme çalışmaları yapılır.

Okuma

Öğrenci için bu hazırlık sürecinde çok okuması ve çok yazması gerekmektedir. Bu bakımdan Alman yazın dünyasından gerekli şiir, kısa öykü vb. okumaları gerçekleştirilerek öğrenciye Almanca edebiyat okuma alışkanlığı sağlanır ve kelime dağarcığı geliştirilir.

Edebiyat

Edebi makale, roman, kısa öykü, fabl gibi çeşitli metin türleri derslerde işlenir. Bunun yanı sıra 17. Yüz yıldan günümüze kadar Alman edebiyat dersleri verilir.

Yazılı İfade

Tüm bu bilgilerle beraber, öğrencinin uzun bir analiz metni yazması beklenildiğinden, öğrencinin hem edebiyat bilgilerini aktardığı yazılı ifade çalışmaları yapılır.

Online Matura & Abitur Hazırlık Dersleri

Alman eğitim sisteminde yoğun ders programları ile uğraşırken, öğrenciler neden yolda zaman kaybetsinler? Akıllı tahtalı, konu anlatımlı ve yüz yüze eğitimden farkı olmayan teknolojisi ile Alman, Avusturya, İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri için Almanca Abitur hazırlık ve Matura hazırlık derslerimiz Alman Lisesi mezunu uzman filolog eğitmenimiz ile online olarak da öğrencilerimizle!

 

 

Abitur Hazırlık ve Matura Hazırlık için 1-1 Deneme Dersi Randevusu

 

1-1 Almanca Abitur özel derslerimizi deneyimlemek için, Alman Lisesi mezunu eğitmenimizlerden online randevu alabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra tüm ders giriş bilgileri ve seviye tespit sınavımız mailinize otomatik ulaşacaktır.

Abitur Hazırlık 11. ve 12 Sınıflar 2022 Yaz Programı / Abitur Özel Ders Tadında

Dersler haftada 2 kere olacak şekilde, sadece Alman Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri ile bir önceki dönemin ders konularının pekiştirilmesi ve bir sonraki seneye hazırlanmaya yöneliktir. Grup dersler için tüm detayları 0532 3598886 nolu telefondan edinebilirsiniz (Whatsapp), derslerde en fazla 4 öğrenci kabul edilecektir.

nevra

Eğitmen Profili

Alman Lisesi mezunu ve Alman filoloğu olan ve Alman edebiyatı konusunda uzmanlaşmış eğitmenimiz, 16 yıldan beri Alman Lisesi, Avusturya Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerine okul müfredatına uygun içeriklerle, Abitur ve Matura’ya yönelik bire bir ve grup özel dersler veriyor.

Alman Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Avusturya Lisesi öğrencileri için olan Almanca derslerimize dair ek bilgi  0532 359 88 86 nolu telefondan arayabilir ya da info@fl-deutsch.com adresine mail yollayabilirsiniz

Yardıma mı ihtiyacınız var? Whatsapp'dan Yazın!
Konuşma Başlat
Merhaba! WhatsApp'tan destek almak için aşağıdaki yöneticimiz ile görüşebilirsiniz.