Online Almanca Kursu

Online Almanca Kursu

Online Almanca kursu nasıl seçilir? Online Almanca öğrenirken nelere dikkat etmelisiniz?

Almanya Türkiye’nin en önemli ticari ortaklarından biri, dünyanın en büyük ekonomisi, ayrıca şu an dünyada en yaşanılır ülkelerden biri olarak gözüküyor, bu sebepten ötürü de Almanya birçok ülke vatandaşı için ideal bir göç ülkesi konumunda. Pandemi süreci ile birlikte de Online Almanca kursu ihtiyaçları gittikçe artıyor.

Dikkat etmeniz gereken Online Almanca ders özellikleri

almanca eğitimi

  • Almanca Multimedya kullanımı & Etkileşim

Derslerin sadece video olmaması ya da sadece bir podcast’ten birinin konuşuyor olmamasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Almanca video izlemek çok iyi bir egzersizdir, fakat sadece online Almanca video izlettirilen eğitimlerde, öğrencinin pasif bir konumda kaldığını görüyoruz.

Online Almanca kursu size video serileri dışında ne sunuyor? Kullanılan görsel ile bir etkileşim kurabiliyor musunuz? Yoksa sadece karşınızdaki eğitmeni dinlemekle ve/veya sizi dil bilgisi bombardımanına sokan videoyu izlemekle mi yetiniyorsunuz?

Online Almanca kursu size aldığınız bilgiyi çeşitli Almanca yazılı ve sözlü egzersizleriyle, öğrendiğiniz yeni dil bilgisi kuralları ve kelimeleri tekrar ettirerek kullandırma imkânı sunmalı.

  • Online Almanca kursu eğitmeniniz yol gösterici olmalı

Her ne kadar dijital eğitimden ve online Almanca kursu imkanlarından bahsediyor olsak da yine Almanca öğretmeni faktörünün altınız çizmek istiyoruz. Canlı bir Almanca eğitmeni ile konuşarak Almancanızı pratik etmelisiniz ama sadece bununla da kalmamalı, bu eğitmen size bu zorlu süreçte hangi egzersizleri yapabileceğiniz konusunda destek olmalı, sorularınızı cevaplamalı ve ödevleriniz ile ilgili geri bildirimlerde bulunmalıdır

Her ne kadar dijital eğitimden bahsediyorsak da aslolanın yine insan iletişimi olduğunu da unutmamak gerekir.

  • Almancaya dair hap bilgiler işinize yaramaz

İnternette materyal oldukça bol, şu an öğrenmek istediğiniz konuda bir Google araması ile bilgi edinebilirsiniz, materyal bulabilirsiniz. Ama mesele bu değil, önemli olan online Almanca kursu materyallerinizin ve konuların birbirini takip eden ve aynı zamanda tamamlayan bir şekilde size sunulması. Mesela şu an Youtube’da açacağınız Almanca Filler’e dair eğitim videosundan edineceğiniz bilgi uçucu bir bilgi olacaktır. Oysaki dijital eğitim demek hap bilgilerin size dayatılması demek değildir, zihnimiz zaten internet ortamında bir sürü bilgi bombardımanına tutuluyor.

Bilginin aklınızda kalıcı ve aktif kalabilmesi için onun size bir bağlam içinde sunulması, tekrar ettirilmesi ve kullandırılması gerekir.

  • Online Almanca Derslerinizin takibi

Online Almanca kursu alırken sadece derslerinizin içeriği ve bunların size sunuluş şekli değil, eğitim süresi boyunca ilerlemenizin ve performasın ölçülmesi oldukça önemli. Kurs boyunca yapacağınız egzersizler ve dışında, çeşitli online yöntemlerle canlı eğitmeniniz sizi ölçümlemeli.

Online Almanca kursu süresince yapılacak online testler kursun size sizi çalışmaya, öğrenmeye ve daha iyisini yapmaya sevk edecektir. Çünkü genelde, Pazartesi günü başlanan diyetler gibi, hedefsiz bir şekilde dil öğrenmek, etrafta sizi teşvik eden, kamçılayan şeyler olmadıkça yarıda bırakabileceğiniz bir iş olabilir.

Online Almanca kursu Seçerken Sormanız Gereken Sorular

Özetleyecek olursak, soracağınız sorulardan biri de, ‘benim bu dersteki konunum ne?

Ekran başında birileri konuşuyor ve siz susuyor musunuz?Sizi öğrenmeye teşvik eden, yol gösteren birileri var mı? Dersin gidişatı ve performansınız hakkında geri bildirim alabiliyor musunuz? Derslerde metin okuma, dinleme, metin üretme imkânı size sunuluyor mu? Ve bunlar çeşitli multimedyalarla destekleniyor mu?

Özellikle online ortamda hedef, takip ve motivasyon sağlayan unsurlar daha da önemli bir konu, çünkü bir bilgi edinmek için bir yerden bir yere gitmiyorsunuz, çünkü evde kahvenizi yudumlarken bilgiyi edinmek için gösterdiğiniz çaba çok daha az. Ama kalıcı bilginin şartı nedir biliyor musunuz? Tekrar ve çaba!

Şunu unutmayın, çağımızda eğitimin dijitalleşmesi güncel bir konu haline geldiği gibi, insan odaklılık da bir o kadar revaçta bir konu. Eğitim dijitalleşti ama eğitmen faktörü hala önemli ve bilginin size ihtiyaçlarınıza yönelik bir şekilde sunulması çok önemli. Tıpkı yüz yüze eğitimde olduğu gibi, online Almanca kursunuzun öznesi siz misiniz, yoksa eğitmen mi?

Tüm bu unsurlar söz konusuyken, eğitim ve katılımcı etkileşiminin anlam ve önemini görüyoruz. Bu bakımdan internet dediğimiz şu dünyanından tüm karmaşası ve bazen de ne yazık ki kandırıcılığı arasında online almanca kursu ararken, tek şartınız ana dili Almanca olan biri ile ders olmamalı.

Online Almanca kursu, aslında bazen yüz yüze eğitimden de daha çok emek ister. Dijital eğitim dünyasındaki gelişmelere açık gerçek bir eğitimci olmalıdır.

online kurs

Peki biz Online Almanca Kursu Adına Ne Sunuyoruz?

almanca eğitim

  • Ölçümleme & İhtiyaç Belirleme

Eğer ön Almanca bilginiz varsa online sözlü ve yazılı seviye belirleme sınavı + 40 dakika ücretsiz deneme dersi

  • Uzman Filolog ile size uygun Ders Programı & Ders Takibi

Yıllardır eğitim veren uzman Alman filoloğu eşliğinde bilginin canlı sanal sınıfta çeşitli multimedyalarla sunulup pratik edilmesine dayalı, seviyenize uygun müfredatlı ders programı. Bu eğitmen aynı zamanda size ödevler verecek, kimi zaman sınav yapacak ve de sizin ilerleme ve performansınız hakkında geri bildirimde bulunacaktır.

  • Az katılımcılı online Almanca sınıfı

Online Almanca kurs için olan sınıflarımız en fazla 3-4 kişiliktir. Çünkü hangi teknolojiye sahip olursanız olun, fazla katılımcılı sanal sınıflarda internet hızı ara ara problem yaratır. Ayrıca eğitim açısından da kalabalık bir sınıf, hele ki online ortamda, sizin için pek faydalı olmaz. Mesela, düşünün, 60 dakika süren 10 katılımcılı bir online Almanca dersinde, eğitmen tamamen sussa ve katılımcılara Almanca konuşma hakkı verse kişi başına konuşma hakkı sadece 6 dakika olacaktır! 6 dakika çok iyimser ve bir o kadar imkansız olduğu gibi, sizin yeterli derecede Almanca pratiği yapmanız açısından yetersizdir.

Online Almanca Derslerimizde her şey sizin için her zaman yerde!

almanca cümle

 Bulut üzerinden Klett, Langenscheidt vb. gibi en iyi Almanca konusundaki yayın evlerinin tüm ders materyallerini ücretsiz indirebilir, dilerseniz basabilirsiniz.

 Derslerde video, PowerPoint, ses dosyaları bol bol konulduğu gibi dijital tahta da kullanılır ve ekran paylaşımı yapılır. Ayrıca bu tahtayı bir link üzerinden giriş yaparak siz de kullanabilir ve kaydedebilirsiniz.

 Dersler dışında pdf veya link üzerinden kolayca giriş yaparak gerçekleştirebileceğiniz egzersizler & ara sınavlar. Yukarıda da ders takibinin ve insan faktörünün önemini bahsettiğimiz üzere, eğitmeniniz bunları kimi zaman manuel olarak da kontrol ederek size geri bildirimde bulunacaktır.

Online Almanca 1-1 özel dersler için bizi arayabilir ya da formu doldurabilirsiniz!

Telefonda bilgi almak isterseniz 0532 359 88 86 nolu telefondan ya da Whatsapp’tan bize ulaşabilirsiniz.

[raw]
KAYIT OL
[/raw]
Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?