fbpx

FL-Deutsch

blank

Online ve Canlı Derslerle TestDaF Kursu

B2-C1 seviyesinde Almanca bilgilerini ölçen TestDaF sınavına hazırlanmak, özellikle dilin zorlu bölümlerinde becerilerini geliştirmek isteyenler için önemli bir adımdır. TestDaF kursu, sınavın en zorlayıcı bölümlerinden biri olan ‘Schreiben’ (yazma) kısmında katılımcıların performansını artırmaya odaklanır. Bu program, aynı zamanda ‘Sprechen’ (konuşma) kısmında da önemli becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur.

 • Sınavın özellikle Schreiben ve Sprechen kısımlarına odaklanan bu kapsamlı TestDaF kursu, online olarak canlı sanal sınıflarda gerçekleşir. Katılımcı sayısı en fazla 8 kişidir. TestDaF’a son dakika hazırlık yapanlar için ideal olan bu program, katılımcılara esnek ve etkili bir öğrenme deneyimi sunar.
 • Öğrencilerin daha ileri seviyelerde konuşma ve yazma etkinliklerini gerçekleştirebilmesi için bazı önemli B2-C1 seviyesindeki dil bilgisi konuları da gerek derslerde gerekse ödev olarak işlenir. Çünkü ileri seviyelerde öğrenilip pekiştirilen dil bilgisi kuralları öğrencinin kelime dağarcığı ve ifade becerilerine doğrudan etkide bulunmaktadır.
 • Ayrıca TestDaF sınavı, sadece bir Almanca sınavı değil, aynı zamanda bilimsel ve analitik düşünmeyi gerektiren bir uygulamadır. TestDaF kursu boyunca, analitik düşünme ve bu bağlamda fikir üretip kanıtlama gibi konularda öğrencilere ufuk açıcı bilgiler sunar. Bu bilgiler öğrencilerin içerik ve dolayısıyla kelime bakımdan zengin olan yazılı ve sözlü metinler yaratmalarını sağlamayı hedefler.

TestDaF Kursu Hedefler

testdaf kursu içerikler

 • Grafik Beschreibung: Grafik Anlatımında Uzmanlaşma

Grafik Beschreibung (grafik betimleme) bölümü, Almanca olarak bir grafiği nasıl anlatacağınızı öğretir. Bu bölümde kelime dağarcığınızı genişletecek, cümle yapılarını öğrenecek ve grafik anlatımında kullanabileceğiniz ipuçlarına sahip olacaksınız. Bu beceriler, sınavda size büyük avantaj sağlar.

 • Erörterung & Stellungnahme: Argüman Sunma ve Kanıtlama

Erörterung & Stellungnahme (tartışma ve görüş bildirme) kısmında, sınavın hem sözlü hem de yazılı bölümlerinde gerekli olan pro ve contra argümanları sunma ve kanıtlama yeteneklerinizi geliştireceksiniz. Bu bölümde, örnek çalışmalar üzerinden tez kanıtlama ve çürütme teknikleri üzerinde yoğunlaşılır.

 • Can Alıcı Dil Bilgisi: Karmaşık Cümle Yapıları

TestDaF kursu, B2-C1 seviyesindeki metinlere etkisi olan önemli dil bilgisi kurallarını da kapsar. Uzun ve karmaşık cümleler kurabilmeniz, düşüncelerinizi net bir şekilde aktarabilmeniz için gerekli dil bilgisi kuralları, sözlü egzersizlerle güçlendirilir. Bu sayede, yazılı ve sözlü sınav performansınız artar.

 • Metin Üretme: Haftalık Yazma Ödevleri

Programın bir diğer önemli kısmı, her hafta bir metin yazma ödevi ile pratiğinizi pekiştirmektir. Yazdığınız metinler, eğitmeniniz tarafından kontrol edilerek size geri bildirimler sunulur. Bu görüşmeler sayesinde hatalarınızı tespit edip, sadece size özel ek alıştırmalarla yazma becerilerinizi geliştirirsiniz.

TestDaF Sınavına Hazırlıkta Başarı

TestDaF kursu, kapsamlı ve hedef odaklı yapısıyla, sınavın her bölümünde başarılı olmanız için gerekli becerileri nasıl kazanacağınız konusunda destek sunar. Bunun için ön şart kesimlikle en az B2.2 seviyesinde Almanca ön bilgilerinizin olmasıdır.

Bu online TestDaF kursu ile, hem Schreiben hem de Sprechen bölümlerinde güçlü bir performans sergileyebilir, dil bilginizi ve sınav stratejilerinizi üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

TestDaF kursundan verim elde edebilmeniz için derslere düzenli olarak katılımınız ve ödevlerinizi yapmanız, önemli bir rol oynar. Aynı zamanda TestDaF sınavında da konu edilen çevre koruma, enerji, medya, tarih, sanat, üniversite hayatı, sosyal ilişkiler gibi alanlarda fikir sahibi olabilmeniz için de, Alman ve Avusturya medyasını takip etmeniz, size çok yardımcı olacaktır. Alman Zeit, Die Welt gazetesi gibi gazeteler ve güncel konularla ilgili yazılmış makaleler ya da kaydedilmiş podcastler TestDaF hazırlık sürecinde boş zamanlarınızda da meşguliyetleriniz arasında olabilir.

TestDaF İçerik Karşılaştırması

TestDaF Karşılaştırması

Özellik Dijital TestDaF Kağıt Bazlı TestDaF
Uygulama Şekli Bilgisayar üzerinde, çevrimiçi olarak Kağıt üzerinde, geleneksel yöntemle
Test Bölümleri Okuma, Dinleme, Yazma, Konuşma Okuma, Dinleme, Yazma, Konuşma
Okuma 7 metin, 34 soru, 55 dakika 3 metin, 30 madde, 60 dakika
Dinleme 7 dinleme metni, 30 soru, 40 dakika 3 dinleme metni, 25 madde, 40 dakika
Yazma 2 soru, yaklaşık 60 dakika 2 soru, 60 dakika
Konuşma 7 soru, yaklaşık 35 dakika 7 soru, 35 dakika
Konuşma Şekli Bilgisayarda ses kaydı alınarak Yüz yüze sınav gözetmeni ile
Testin Amacı Üniversite ortamındaki iletişim becerilerini ölçmek Üniversite ortamındaki iletişim becerilerini ölçmek
TestDaF - TDN Puanlama Tablosu

TestDaF - TDN Puanlama Tablosu

TDN 3 TDN 4 TDN 5
Lesen (Okuma) 0-4 5-9 10-15
Schreiben (Yazma) 0-4 5-9 10-15
Sprechen (Konuşma) 0-4 5-9 10-15
Leseverstehen (Okuma Anlama) 14-16 20-22 24-26
Hörverstehen (Dinleme Anlama) 10-12 15-17 19-21

Açıklamalar:

 • Lesen (Okuma): 0-4 puan: TDN 3, 5-9 puan: TDN 4, 10-15 puan: TDN 5
 • Schreiben (Yazma): 0-4 puan: TDN 3, 5-9 puan: TDN 4, 10-15 puan: TDN 5
 • Sprechen (Konuşma): 0-4 puan: TDN 3, 5-9 puan: TDN 4, 10-15 puan: TDN 5
 • Leseverstehen (Okuma Anlama): Maksimum puan: 30, TDN 5 için gerekli puan: 24-26, TDN 4 için gerekli puan: 20-22, TDN 3 için gerekli puan: 14-16
 • Hörverstehen (Dinleme Anlama): Maksimum puan: 25, TDN 5 için gerekli puan: 19-21, TDN 4 için gerekli puan: 15-17, TDN 3 için gerekli puan: 10-12

TestDaF Kursu ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu kurs kimler için uygundur?

TestDaF kursu, en az B2 seviyesinde Almanca ön bilgileri olan, TestDaF sınavına hazırlanıp özellikle yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek isteyen tüm adaylar için uygundur.

Online TestDaF kursunun avantajları nelerdir?

Online TestDaF dersleri, esnek zamanlaması ve mekandan bağımsız olması sayesinde yoğun programlara sahip katılımcılar için büyük avantaj sağlar. Canlı sanal sınıflar, interaktif ve bire bir öğrenme deneyimi sunar.

TestDaF derslerini veren eğitmenlerinizin birikimleri nedir?

TestDaF dersleri veren eğitmenlerimiz,  ana dil seviyesinde Almanca bilmektedir. Bunun yanı sıra TestDaF sınavını yakından tanımakta ve Almanca eğitmeni olarak 10 yıla yakın deneyime sahiptir.

TestDaF kursunda hangi materyalleri kullanıyorsunuz?

Online TestDaF derslerimizde, TestDaF Modellsatz'ların hepsini, aynı zamanda Klett, Hueber gibi yayınevlerinin TestDaF hazırlık kitaplarını kullanıyoruz. Ama bunlar bazen yeterli olmuyor. Bu kitaplara ek olarak B2-C1 seviyesinde dil bilgisi egzersiz kağıtları sunuyoruz. Bunun yanı sıra, C1 için özel bir yazma kitabı ve kendi egzersizlerimizi paylaşıyoruz.

TestDaF hazırlık sınıflarınız kaç kişilik?

TestDaF kurslarımızda en az 4 katılımcı, en fazla 8 katılımcı olabilir.

TestDaF kurslarının süresi nedir?

Online TestDaf kurslarımız ortalama 1 ay sürmektedir. Bu süre daha uzun ya da kısa olabilir. Güncel kurslarımıza ve sürelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu kurs ile dijital TestDaF sınavına hazırlabilir miyim?

Burada sözü geçen kurs, TestDaF'ın klasik versiyonu içindir. Dijital TestDaF sınavı benzerlik göstermekte ama soru türü ve beceri ölçümü bakımından çok daha farklı bir formattadır. Dijital TestDaF için de hazırlık dersleri sağlamaktayız. Bunun için sitemizi takip etmenizi öneririz.

TestDaF sınavlarına hazırlanırken bizden özel ders alabilir ya da grup derslerimize katılabilirsiniz. TestDaF derslerimize dair daha detaylı bilgileri incelemek için TestDaF hazırlık sayfamıza lütfen göz atın.