fbpx

FL-Deutsch

goethe Telc hazırlık

Goethe, Telc, Ösd kuruluşlarının A1 seviyesinden C1 seviyesine kadar tüm sertifika sınavlarına hem bire bir özel derslerle hem de 5-6 kişilik grup eğitimlerimizle, hedef odaklı ve nispeten kısa bir sürede hazırlanabilirsiniz. Goethe hazırlık ya da Telc hazırlık için gerek iyi temelli bir Almanca edinimine gerekse sınava yönelik çalışmalar yapmaya önem vermekteyiz. Bu bakımdan tüm derslerimiz, sadece dil bilgisi değil, aynı zamanda konuşma, okuduğunu anlama, dinlediğini anlama, metin üretme olmak üzere, 4 temel beceriye odaklanmaktadır. Bu alanlarda, doğru cevaplar verebilmeniz için gerekli ifadelerin kullanılması, gerekli kelime listeleri gibi birçok değerli bilgiyi tarafınıza sunuyoruz.

Almanya’da eğitim ya da kariyer anlamında bir gelecek mi düşünüyorsunuz? O zaman Almanca bilginizi Goethe, Telc ve ÖSD’nin sınavları ile belgelemeniz gerekiyor. Almanya’da çevrenizdekileri anlayabilmek için en az A2, bir iş yerinden ya da eğitim kuruluşundan kabul alabilmeniz içinse genelde B2 seviyesinde dil diploması şart olarak görülmektedir.

 

ÖSD, TELC ve Goethe hazırlık için dersler

Goethe, Telc ve ÖSD sınavları da, çoğu uluslar arası yabancı dil sınavı gibi 4 ana dil becerisine odaklanır. (Yazma, konuşma, dinleme ve okuduğunu anlama).

  • Almanca sınav hazırlığı  derslerimizde, bu 4 beceriyi geliştirmeye yönelik alıştırmalar yapılır.
  • Bu gelişimi sağlamak için de öğrencinin kelime haznesini geliştiren ve seviyeler ilerledikçe karmaşıklaşan cümlelerle baş edebilmesi için edinilmesi gereken çalışmalar birçok kaynaktan sunulur.
  • Goethe hazırlık derslerimizde, sınav öncesi Alman yayınevlerine ait tüm örnek testler, sınav egzersiz kitapları derslerde ücretsiz olarak sunulur ve kullanılır. Derslerde de sınavın tüm bölümleri ile ilgili deneme sınavları yapılır. Öğrenci böylelikle sınava bire bir derslerle hızlı bir alışkanlık kazanır.
  • Goethe, Telc, Ösd sınavlarının soru çeşitleri tipiktir. Düşüncelerini sözlü ve yazılı bir biçimde kanıtlayarak ifade etme, bir fikrin avantajlarını ve dezavantajlarını örneklerle açıklama, bir tartışmada görüşünü dile getirme, ülkenden bahsetme gibi ana konularla özel çalışmalar yaparak hem yazılı hem de sözlü dilde akıcılık kazanılmasına önem verilir. Özellikle bu noktada öğrencilere belirli ifade kalıplarının öğretilmesi önem taşımaktadır.
  • Ne olursa olsun, iyi bir dil bilgisi hem sözlü hem de yazılı ifade bakımından gereklidir. Derslerimizde, hiç bir zaman dil bilgisi kurallarını göz ardı etmeyiz. Özellikle Almancada birçok öğrencinin zorlandığı, fiiller, bağlaçlar, edilgen yapı gibi alanlara değinmekteyiz. Bu tarz bilgilerin özellikle metin üretmede çok önemli etkileri olmaktadır.

Her seviyede ÖSD/ Telc / Goethe hazırlık için Online Almanca özel ders programları & Online Almanca Kursları

Okuduğunu Anlama & Kelime

Bu sınavların okuduğunu anlama, kelime doldurma gibi alanları bol bol pratik ister. Seçmeli sorularda genelde seçenekler birbirine yakın anlamlıdır, bu bakımdan seviyesine uygun bir kelime bilgisi gerektirmektedir. Öğrencinin seviyesine göre adım adım ilerleyen ve kelime dağarcığı gelişen metinler ve ona bağlı sorular içeren çalışmalar sunulur.

Yazma

Bu sınavların yazma bölümlerinde belirli kuralları, kalıpları kullanmanız beklenir. Dil seviyenizin gerektirdiği kelime haznenizi ve dil bilginizi ne kadar aktif kullandığınız büyük rol oynar. Bu bakımdan kelime ve dil bilgisi alt yapınızı güçlendiren, sınava yönelik yazmaya alışkanlık yaratan ve belirli kalıpları kullanmanızı öğreten çalışmalar gerçekleştirilir.

Konuşma & Dinleme

Bu sınavların dinleme ve konuşma bölümlerinin konuları seviyeye göre değişiklik gösterir. Ama Alman sınavlarının ortak noktası genelde düşünce ifade etme ve tez kanıtlaya yöneliktir. Mevcut Almanca sınav hazırlık kaynaklarının tamamındaki dinleme ve konuşma egzersizleri derslerde pratik edilir.Ayrıca çeşitli kalıp ve kelime egzersizleri ile özellikle konuşma bölümüne dair ipuçları ile öğrencinin ilerlemesi sağlanır.

Goethe hazırlık ya da Telc hazırlık derslerimizde, herhangi bir ek ücret ödemeden edineceğiniz sayısız kaynak ile sınav pratiği

Sınav hakkında ipuçları & Konuşma ve Yazma bölümlerine yönelik kelime & ifade kalıpları

Öğrencilerimize Almanca egzersiz uygulamamız hediye!
7/24 istediğiniz yerden Almanca pratik yapın, hızla ilerleyin!

Canlı dersler ve ana materyallerin yanı sıra, eğitmenimizin platform üzerinden size özel atadığı ödevlerin takibi + sınıf içi uygulama üzerinden oyunlar, videolar

Kelime, dilbilgisi, okuma, dinleme, metin üretme ve konuşma becerilerinizi geliştirmenize yönelik uygulama desteği ile bol egzersiz yapın!

blank

Ücretsiz Almanca Seviye Belirleme Sınavı

Almanca Özel Ders

Özellikle Almancada belli alanlarda kendinizi geliştirmek, hızlı bir şekilde yol kat etmek ve ajandanıza uygun bir ders takvimi belirmek için en ideal seçenektir.

Online Almanca Kursu

Almanca seviyenize ve öğrenme amaçlarınıza uygun düştüğü takdirde 5-7 kişiden oluşan açık sınıflarımızda eğitim görebilirsiniz.

Almanca eğitimlerimize dair başka sorularınız mı var?

Eğitmenlerimiz, iptal ve ödeme koşulları, içerikler ve sınav hazırlıkları gibi sorularınızı cevapladık.