İş Almancası / Wirtschaftsdeutsch

Profesyonel olarak Almanya’da iş hayatınızı sürdürmek ya da Almanca konuşan ülkeler ile iş ilişkilerine sahip mi olmak istiyorsunuz? İş Almancası ders programlarımıza katılabilirsiniz!

Toplantılar, sunumlar, iş hakkında yazışmalar, şirketlerdeki bölümler ve çalışma alanları gibi zengin bir içeriğe sahip olan ve aynı zamanda size Almanya’da ve/veya Avusturya’da iş kültürünü size aktaran iş Almancası programımız ile kariyerinizde ilerleyin!

İş Almancasında Nasıl İlerliyoruz?

    • -Almanca ön bilginizi hem online sınavla hem de sözlü olarak ölçüyoruz, bu sınav sonucuna göre de eğer B1 seviyesinin üzerinde Almanca bilgisine sahipseniz iş hayatınıza yönelik bir Almanca özel ders programı oluşturuyoruz. Eğer bu seviyenin altında iseniz, Almancada hızla ilerlemenizi sağlayacak Genel Almanca özel derslerimize sizi yönlendiriyoruz, siz belirli bir ilerleme kaydettikten sonra içeriğe iş dünyasında dair metin ve diyalog çalışmaları vb. ekliyoruz.
    • -Materyal olarak Hueber ve Klett yayın evlerinden faydalanmakta ve ayrıca iş hayatınızın alanına göre de ek materyaller sunmaktayız.
    • -İş Almancası eğitimlerimizi bire bir Almanca özel ders şeklinde ya da en fazla 3-4 kişilik gruplarda, nerede olursanız olun canlı sanal sınıf ortamında alabilirsiniz.

İçerik nasıl?

Programlarımızın hepsi kişiye ve gruplara özel olarak tasarlanabildiği için eksikleriniz ve hedefleriniz doğrultusunda içerikler güncellenebilir, eğitimin bazı alanlarına ağırlık verilebilir.

Sözlü

İş tanımı ve iş görüşmeleri, ürün ve firma tanıtma, sunum, grafik yorumlama, telefon konuşmaları, iş arkadaşları ve müşterilerle diyalog, iş yerinde günlük iletişim

Yazılı

İş hayatında yazılı iletişim, mail ve rapor hazırlama üzerine metin üretme çalışmaları. Yazılı iletişimde kullanılan Almanca kalıpların benimsenmesi.

Kelime Dağarcığı

Meslekler, çalışma alanları, şirket yapısı, organizasyonu ve departmanları, Almanca iş terimleri

Okuduğunu Anlama

Alman finans dergi ve gazetelerinden alıntı metinler üzerinde çalışma, mümkünse sizin iş hayatınıza dair gerçek materyaller

Dil Bilgisi

Nebensaetze, Passiv, Konjunktiv I und II, Zeitadverbien, Gerundium, Textbausteine, Wortbildung, Verben mit Praepositionen, Nominalisierung, Verbalisierung

Dinleme

Rutin durumları ve uzun sunumları anlama üzerine etkinlikler

skype almanca kursu

Zoom üzerinden Almanca Özel Dersler

Trafik derdi çekmeden, evinizin rahatlığında istediğiniz yerden canlı sanal sınıf ortamında, yüz yüze dersleri kesinlikle aratmayacak verimlilikte Almanca özel dersler alabilirsiniz.

KAYIT OL
Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?