Abitur / Matura Hazırlık

Abitur Hazırlık

Türkiye’de sadece İstanbul Özel Alman Lisesi, Sankt Georg Avusturya Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin girmeye hak kazandığı sınavlar olan Abitur ve Matura sınavları klasik yazılı ve sözlü sınavlardır.
Bu sınavların en önemli özelliği öğrencinin tüm derslerde iyi bir analiz yeteneğine sahip olup üst bir Almanca seviyesi ile performans göstermesidir.

Abitur ve Matura’da başarı sağlayabilmek için özellikle Almanca, İngilizce ve Matematik derslerinde iyi performans gösterilmesi gerekmektedir. Özellikle dil derslerinde ileri seviyede dil bilgisi, kelime dağarcığı, uzun metinleri okuyup anlama gibi beceriler üst düzeyde olmalıdır.

abitur-matura-hazırlık

Eğitmen profilimiz Alman ekolünden gelen profesyonellerden oluştuğu için Abitur ve Matura hazırlığı konusunda öğrencilere 14 yıldan beri en iyi şekilde destek olmaktayız.

Abitur / Matura programları nasıldır?

Güçlendirme

Öğrencinin uzun ve karmaşık edebi metinleri anlamak ve kendini yazılı ve sözlü olarak ifade etmekle ilgili sorunları varsa en kısa sürede Almanca dil bilgisi ve kelime güçlendirme çalışmaları yapılır.

Okuma

Öğrenci için bu hazırlık sürecinde çok okuması ve çok yazması gerekmektedir. Bu bakımdan Alman yazın dünyasından gerekli şiir, kısa öykü vb. okumaları gerçekleştirilerek öğrenciye Almanca edebiyat okuma alışkanlığı sağlanır ve kelime dağarcığı geliştirilir.

Edebiyat

Edebi makale, roman, kısa öykü, fabl gibi çeşitli metin türleri derslerde işlenir. Bunun yanı sıra 17. Yüz yıldan günümüze kadar Alman edebiyat dersleri verilir.

Yazılı İfade

Tüm bu bilgilerle beraber, öğrencinin uzun bir analiz metni yazması beklenildiğinden, öğrencinin hem edebiyat bilgilerini aktardığı yazılı ifade çalışmaları yapılır.

online-abitur

Online Abitur & Matura Dersleri

Alman eğitim sistemide yoğun ders programları ile uğraşırken, öğrenciler neden yolda zaman kaybetsinler? Akıllı tahtalı, konu anlatımlı ve yüz yüze eğitimden farkı olmayan teknolojisi ile Alman, Avusturya, İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri için Almanca Abitur ve Matura derslerimiz Alman Lisesi mezunu uzman filolog eğitmenimiz ile online olarak da öğrencilerimizle! Daha fazla bilgi için mail info@fl-deutsch.com ya da ekranın sağ köşesindeki Whatsapp butonuna tıklamanız yeterli!

Abitur ve Almanya’da Eğitim

Abitur’a hazırlık dersleri dışında Almanya’da üniversite seçimi ve bunun ardından gelen prosedürler ile ilgili desteğe mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Sizin yanınızdayız!

Alman Lisesi mezunu ve/veya Almanya’da üniversite eğitim görüşmüş gerek Türk gerekse Alman danışmanlarımızla öğrencilerin Almanya’da üniversite eğitimi konusunda destek olmaktayız.

  • Almanya’da üniversite hayatı & üniversiteler hakkında bilgi
  • Öğrencinin okumak istediği bölümlerin beklentileri, koşulları ve süreçleri ile ilgili bilgi ve danışmanlık
  • Almanya’da yaz stajı
  • Abitur ve Matura sonrası başvuru süreci ile ilgili tüm detayların beraber yürütülmesi
abitur-ile-almanyada-eğitim
nevra atan

Eğitmen Profili

Alman Lisesi mezunu ve Alman dili konusunda uzmanlaşmış eğitmenimiz, 14 yıldan beri Alman Lisesi, Avusturya Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerine okul müfredatına uygun içeriklerle, Abitur ve Matura’ya yönelik bire bir ve grup özel dersler veriyor.

KAYIT OL
Open chat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?