Tıp Almancası / Deutsch für Mediziner

Doktorsunuz ve Almanya’da çalışmak mı istiyorsunuz? Almanya’da iş hayatınıza devam edebilmek ve hastalarla iletişim kurabilmek için orta seviye veya üzerinde Almanca bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Ayrıca tabii ki de ‘Deutsch für Medizin und Pflege’ sınavını başarı ile geçmeniz! Tıp Almancası programlarımız ile bunu başarabilirsiniz!

Bu konuda size yardımcı olabiliriz! Nasıl ilerlediğimizi size şu şekilde sıralayalım:

  • -Eğer Almanca biliyorsanız, ilk olarak dilerseniz yüz yüze dilerseniz online olacak şekilde size Almanca seviye belirleme sınavı yapıyoruz.
  • -Eğer Almanca seviyeniz B1 seviyesinin üzerinde ise Tıp Almancası programımıza başlayabiliriz. B1 seviyesine henüz ulaşmış değilseniz, sorun değil, Genel Almanca özel ders alabilir ve kısa sürede bu seviyeye ulaşabilirsiniz!
  • -Tıp Almancası özel derslerinizi dilerseniz bire bir dilerseniz de kapalı veya açık sınıflarda alabilirsiniz. Aynı zamanda bu eğitim canlı sanal sınıf ortamında da sunulmaktadır.
tıp almancası

 

Ders Programı

  • Gerek Hueber, gerekse Klett gibi yabancılar için Almanca konusunda uzmanlaşmış Alman yayın evlerinin ve bunun dışında, kendi materyallerimizin eşliğinde, hem yazılı hem de sözlü Almanca becerilerinizi geliştiren, Almancanızı iş ortamında rahatlıkla kullanmanızı hedefleyen bir programdır.

Nasıl ilerliyoruz, içerik nasıl?

Programlarımızın hepsi kişiye ve gruplara özel olarak tasarlanabildiği için eksikleriniz ve hedefleriniz doğrultusunda içerikler güncellenebilir, eğitimin bazı alanlarına ağırlık verilebilir. Hastalarla diyaloglardan, konferans konuşmalarına kadar sizin Almanca olarak iletişim becerilerinizi geliştirmeyi amaçlayan programımızın içeriği ana hatları ile şu şekildedir:

Sözlü

Anamnez, muayene, vaka sunumu, konferans, hasta ve meslektaşlarla yapılacak diyalog çalışmaları

Yazılı

İş hayatında yazılı iletişim

Kelime Dağarcığı

Anatomi, hastalıklar, tedaviler, ilaçlar / ilaç, laboratuvar personeli ve tıp alanında malzemeleri, teknik terimler

Okuduğunu Anlama

Tıp ile ilgili rutin metinler ve yayınlar

Dil Bilgisi

Nebensaetze, Passiv, Konjunktiv I und II, Zeitadverbien, Gerundium, Textbausteine

Dinleme

Rutin durumları ve daha uzun sunumları anlama

Almanca Özel Derslerimiz

skype almanca kursu

Vaktiniz mi dar? Doktorlar için Zoom üzerinden Almanca Özel Ders

Nerede olursanız olun bu Almanca öğrenmenize engel değil. Canlı sanal sınıf ortamında Almanca sınavlara hazırlanın, bol bol konuşma pratiği yapın!

KAYIT OL
Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?