B1+ & B2 Konuşma Sınıfı /Pazar

1,900.00

Haftada 2 saat – Toplam 20 saat (20 X 60 dakika)

Eğitmen: Yasemin Kaplan

Katılımcı Sayısı: En az 4, en fazla 6 kişi

Kurs Ücreti: 1900 TL (+ % 8 KDV)

Ders zamanları: Pazar 11:00-13:00 (çoğunluğa göre zamanda değişiklik yapılabilir) (Her oturum 120 dakika sürer. 55 dakika ders + 10 dakika mola + 55 dakika ders)

Başlangıç tarihi: 8 Mayıs 2022

Açıklama

B1+ & B2 Konuşma Sınıfı /Pazar Kursu’na Hemen Kayıt Olun

 

Loading...

Almanca kelime haznenizi ve öğrendiğiniz dil bilgisi kurallarını ana dili Almanca olan eğitmenimizle her Pazar günü grup çalışmaları ile konuşarak geliştirmeye ne dersiniz?

Almanca konuşma sınıfımız, hedefsiz bir şekilde Almanca sohbetin yer almadığı derslerdir. Bu eğitimimizde odaklandığımız, öğrencinin B1 ve B2 seviyelerinde öğrendiği önemli Almanca dil bilgisi kurallarını konuşurken uygulamaya geçirmesi ve aynı zamanda bu seviyelerdeki kelime kapasitesini, iş ve günlük hayattaki durumlardaki rol çalışmaları ve ek okuma ya da dinleme egzersizleri sayesinde geliştirmesidir.

Konuşma sınıfımızın ders konuları, aynı zamanda B1 ve B2 seviyesindeki DSD2, GOETHE, TELC, ÖSD ve TestDaF sınavlarının ‘Sprechen’ bölümlerinin provası niteliğindedir. B1 ve üzeri tüm Almanca sınavlarının ‘Konuşma’ bölümlerinin temelini size sunar. Gerekli Almanca cümle kalıpları üzerinde durulur, bunların sözlü olarak uygulanarak pekiştirilmesi sağlanır. Bu sınavlarda, katılımcıdan beklenen aşağıdaki dil becerilerine odaklanılır:

  • Stellungnahme: Bir konuda örnekler ve kanıtlar sunarak düşüncelerini ifade etme.
  • Diskussion / Streitgespraech: Başka bir konuşmacı ile karşılıklı olarak bir soruna çözüm üretme ve argümanlar ortaya atarak ikna etme
  • Grafikbeschreibung / Vermutung: Bir grafiği sözlü olarak en iyi şekilde açıklama ve gelecekte nasıl bir gelişme göstereceğine dair tahminlerde bulunma
  • Ratschlag geben: Belirli durumlarda karşı tarafa kendi deneyimlerinden bahsederek önerilerde bulunma
  • Presentation: İş ve/veya kültür ile ilgili Almanca en az 10 dakikalık sunum yapma

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

“B1+ & B2 Konuşma Sınıfı /Pazar " yi ilk gözden geçiren siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Whatsapp'dan Yazın!
Konuşma Başlat
Merhaba! WhatsApp'tan destek almak için aşağıdaki yöneticimiz ile görüşebilirsiniz.