fbpx

FL-Deutsch

Anasayfa » Almanca Özel Ders Almanın 8 Önemli Yararı

Günümüzde kabul edilen en etkin öğrenme tekniklerinden biri de özel ders almaktır. Almanca özel ders almanın yararı en başta kişiye özel bir program sayesinde kısa sürede ilerlemektedir.Özel ders olarak alınacak konunun daha iyi ve başarılı öğrenilmesi açısından sıklıkla da tercih edilmektedir.

üniversite almanca sınavı

  1. Özel dersler birebir gerçekleştiğinden. Eğitimci ve öğrenci arasında etkileşim daha fazla olacaktır. Eğitimin kalitesi de artacağından öğrenme başarısı da artacaktır.
  2. Özel ders ile alınan konu daha kalıcı olacaktır. İlgiyi dağıtacak daha az faktör olduğundan dersin kalıcılığı fazlalaşacaktır.
  3. Özel ders sistemi ile esnek çalışma zamanları elde edilir. Zaman planlaması daha kolay yapılır.
  4. Özel ders ortamı daha rahattır bu sebeple de öğrenme ve derse konsantrasyon daha fazladır.
  5. Özel ders birebir olması sebebi ile dinamik bir sistemdir. Etkileşimi fazladır.
  6. Özel dersler öğrenciye özeldir. Bu nedenle de eğitimci öğrencisinin eksikliklerini daha kolay fark ederek giderir.
  7. Özel ders uygulamaya dayalı olduğundan ezber içerikli değildir. Öğrenci eğitime katılır dolayısı ile katılımcı bir öğrenme şeklidir.
  8. Özel sınavlar ve hızlı öğrenilmesi gereken konularda özel ders sistemi daha başarılıdır.

Özellikle günümüzde özel ders sistemi yabancı dil öğrenmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Hızlı ve etkin sistem olması açısından her yaştan ve meslekten kişi tarafından tercih edilir.

Günümüzde yabancı dil okullarında özel ders almanca, İngilizce ve Fransızca olarak sıklıkla verilmektedir.

Neden Almanca Özel Ders Almalısınız?

Dünya üzerinde Almanca İngilizce kadar yaygın bir dil olmasına rağmen gene de etkileşimi İngilizceye göre daha azdır. Çünkü İngilizce sinema, film, kitap, internet gibi ortamlarda daha sık karşımıza çıkmaktadır.

Almanca o yönden ve konuşma olarak daha az karşılaştığımız bir dil olmaktadır. İş ve meslek hayatı için Almanca diline ihtiyacı olan kişiler bu açıdan kendilerini yetiştirme ihtiyacı içerisine girerler.

Okullarda ve dershanelerde kalabalık ortamlarda hızlı ve etkin öğrenme daha zor olacağından özel ders Almanca almak kişi veya kişiler için daha faydalıdır. Anadil dışında öğrenilen yabancı dilin başarılı olmasındaki en önemli etkenlerden birinin de özel ders alınması gerekliliği de günümüzde kabul edilmiş bir gerçekliktir.

Formula Lingua ile Anadil Seviyesinde Yabancı Diliniz Olsun

Formula Lingua, yabancı dil eğitiminde dershane siteminde olsun veya özel ders olarak olsun her zaman etkin ve başarılı bir eğitim sistemi uygulamaktadır. Öğrencilerinin anadil seviyesine yabancı dili öğrenmesi hedefi ile hizmet vermektedir.

Kadıköy Selamiçeşme’de yer alan ulaşımı kolay binasında modern sınıflarda eğitim sürecini yürütmektedir. Hem bireysel hem de kurumsal düzenlediği eğitimler ile öğrencilerinin hedeflerine ulaşması düşüncesi ile hareket etmektedir.

Özellikle özel ders almanca dersleri alanında başarılı ve lider bir kurum konumundadır. Kurumsal firmalarının ve bireylerin sıklıkla tercih ettiği özel derslerde yabancı veya Türk eğitimciler ile ileri derece öğrenme sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Sorunuz mu var?